Vyberte stránku

Plamének ‚Copernicus‘

Latinský název Clematis 'Copernicus'

Popis rostliny

Plamének Copernicus je velmi dekorativní odrůda plaménku, která má velké, jasně fialové květy s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září a jsou obzvlášť atraktivní v kombinaci s jinými letničkami. Rostlina má silné, přímé lodyhy až do výšky 2 metrů. Listy jsou tmavě zelené a vejčité. Plamének Copernicus je odolný vůči chorobám a mrazu a je vhodný pro použití v živých plotů nebo na okrasné záhony.

Jak pěstovat Plamének ‚Copernicus‘

Plamének ‘Copernicus’ je velmi dekorativní a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to druh plaménku, který má velké, jasně fialové květy s bílými skvrnami. Rostlina je schopná růst až do výšky 3 metrů a její květy se objevují od června do září. Pěstování plaménku ‘Copernicus’ je snadné a nenáročné. Nejlépe se daří na slunných až polostinných stanovištích s úrodnou, propustnou půdou. Při pěstování je důležité, aby byla rostlina chráněna před silným větrem. Plamének ‘Copernicus’ se množí řízkováním. Řízky se odebírají v červenci nebo srpnu a měly by být asi 10 cm dlouhé. Řízky se zasazují do směsi písku a rašeliny a udržují se v teplém a vlhkém prostředí. Po několika týdnech by měly začít klíčit. Plamének ‘Copernicus’ potřebuje pravidelnou zálivku, aby byla jeho květy krásné a syté. Mělo by se také hnojit každé dva týdny po dobu kvetení. Pro dosažení nejlepších výsledků by měla být rostlina pravidelně prořezávána.

Využití Plamének ‚Copernicus‘

Plamének ‚Copernicus‘ (Clematis 'Copernicus') je vytrvalá rostlina, která může být použita jako okrasná rostlina pro zahradu. Jeho květy jsou velké a sytě fialové s bílými skvrnami. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a je vhodná pro použití jako živý plot nebo jako okrasná rostlina na zdi. Plamének ‚Copernicus‘ je také vhodný pro použití v květináčích a truhlících. Může být také použit jako okrasná rostlina pro balkony a terasy. Kromě toho může být tato rostlina použita jako okrasná rostlina pro zahradní jezírka nebo fontány.

Botanický popis

Plamének ‘Copernicus’ je vytrvalá rostlina s plazivými lodyhami, které se mohou šplhat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, s dlouhými řapíky a lesklým, tmavě zeleným olistěním. Květy jsou velké, bílé až růžové, s červenými skvrnami na okraji. Květy se objevují od června do září. Plamének ‘Copernicus’ je odolný vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. Je to nenáročná rostlina, která preferuje slunné až polostinné stanoviště a vlhkou, dobře odvodněnou půdu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Copernicus‘

Plamének Copernicus je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Holandsku v roce 1980. Je to kříženec mezi Clematis viticella a Clematis florida. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu a výraznou vůni. Květy jsou sytě fialové s bílým středem a mohou dosahovat průměru až 8 cm. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Plamének Copernicus se pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nádhernou barvu a vůni. Jeho květy jsou obzvlášť dekorativní a mohou být použity k ozdobení zahrad a teras. Je to také oblíbená rostlina pro balkonové květináče.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Copernicus‘