Vyberte stránku

Plamének ‚Comtesse de Bouchard‘

Latinský název Clematis 'Comtesse de Bouchard'

Popis rostliny

Plamének ‚Comtesse de Bouchard‘ (Clematis 'Comtesse de Bouchard') je vytrvalá rostlina s velkými, jasně fialovými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny bílými, kopinatými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a má ráda slunná stanoviště. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována ve skupinách nebo v kontejnerech. Plamének ‚Comtesse de Bouchard‘ je odolný vůči mrazu až do -20°C.

Jak pěstovat Plamének ‚Comtesse de Bouchard‘

Plamének ‘Comtesse de Bouchard’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to stálezelená rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Pěstování plaménku ‘Comtesse de Bouchard’ je snadné a jeho nádherné květy jsou skvělou ozdobou pro každou zahradu. Nejprve je třeba vybrat vhodné místo pro pěstování plaménku ‘Comtesse de Bouchard’. Mělo by být na slunném místě s dostatečnou vzdušnou cirkulací. Rostlina potřebuje dostatek vlhkosti, takže je dobré ji zalévat alespoň jednou týdně. Dalším krokem je příprava půdy. Půda by měla být živná a dobře odvodněná. Pokud je půda příliš suchá, můžete ji zředit přidáním rašeliny nebo kompostu. Nyní je čas vysadit plamének ‘Comtesse de Bouchard’. Vyberte si místo, kde bude mít dostatek prostoru pro růst. Připravte jamku o hloubce asi 30 cm a šířce asi 60 cm. Do jamky přidejte trochu hnojiva a dobře promíchejte s půdou. Poté vysaďte rostlinu do jamky a dobře ji zalejte. Abyste zajistili, aby rostlina dobře rostla, je třeba ji pravidelně zalévat a hnojit. Hnojivo by mělo být aplikováno každé dva týdny po dobu prvních dvou let po výsadbě. Plamének ‘Comtesse de Bouchard’ můžete také přesazovat. Nejlépe je to udělat na jaře, kdy je rostlina v klidu. Přesazování je nutné, pokud se rostlina stane příliš velkou nebo pokud se chcete zbavit starých kořenů. Plamének ‘Comtesse de Bouchard’ je odolný vůči mrazu až do -15 °C, ale je lepší ho chránit před silnými mrazy. Můžete to udělat tím, že ho zakryjete mulčem nebo listím. Pokud se o plamének ‘Comtesse de Bouchard’ správně postaráte, můžete se těšit na nádherné květy po celou sezónu.

Využití Plamének ‚Comtesse de Bouchard‘

Plamének ‚Comtesse de Bouchard‘ (Clematis 'Comtesse de Bouchard') je velmi oblíbená rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její květy jsou velké a sytě růžové s bílým středem. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její květy se objevují od června do září. Plamének ‚Comtesse de Bouchard‘ je ideální pro použití ve skupinových výsadbách, na okrajích zahrad nebo v blízkosti plotů. Může také být použit jako živý plot. Je to také skvělá volba pro použití v arboreta nebo v květinových záhonech.

Botanický popis

Plamének ‘Comtesse de Bouchard’ je vytrvalá, popínavá rostlina s krásnými, sytě fialovými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou asi 5 cm velké. Listy jsou vejčité, zelené a lesklé. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry. Plamének ‘Comtesse de Bouchard’ je oblíbený pro svou nádhernou barvu a trvanlivost. Nejlépe se daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Je to nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje a může být použita jako okrasná rostlina nebo jako součást zahradního designu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Comtesse de Bouchard‘

Plamének Comtesse de Bouchard (Clematis 'Comtesse de Bouchard') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna ve Francii v roce 1885. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své krásné, velké, sytě fialové květy s bílým středem. Rostlina je odolná vůči mrazu a je schopná růst v mnoha různých typů půd. Plamének Comtesse de Bouchard se dnes pěstuje po celém světě a je oblíbenou volbou pro zahradníky. Je to oblíbená volba pro okrasné účely, protože jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny na dlouhou vzdálenost. Rostlina může být také použita k vytvoření závěsů nebo živých plotů.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Comtesse de Bouchard‘