Vyberte stránku

Plamének ‚Blue Light‘

Latinský název Clematis 'Blue Light'

Popis rostliny

Plamének 'Blue Light' je vytrvalá rostlina s krásnými modrofialovými květy. Květy mají 4-5 lístků a jsou asi 2,5 cm velké. Rostlina má silné, převislé větve, které se mohou dostat až do délky 3 metry. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, až 8 cm dlouhé. Plamének 'Blue Light' kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a vlhkou, dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Plamének ‚Blue Light‘

Plamének ‘Blue Light’ je krásná, vytrvalá rostlina s modrofialovými květy. Je to oblíbená volba pro přidání barevnosti do zahrad. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných nebo polostinných místech. 1. Vyberte si pro plamének ‘Blue Light’ vhodné místo. Mělo by být slunné nebo polostinné. 2. Připravte půdu. Plamének ‘Blue Light’ potřebuje propustnou, živnou půdu. Pokud je půda příliš kyselá, můžete ji vyrovnat přidáním dolomitové mouky. 3. Zasaďte plamének ‘Blue Light’. Sází se do hloubky asi 30 cm. 4. Udržujte půdu vlhkou. Plamének ‘Blue Light’ potřebuje dostatek vody, aby mohl růst. Zalévejte ho alespoň jednou týdně. 5. Hnojte plamének ‘Blue Light’. Použijte k tomu kvalitní hnojivo pro květiny. 6. Štípněte plamének ‘Blue Light’. Každoročně ho štípněte na jaře, abyste podpořili jeho nový růst. 7. Chraňte plamének ‘Blue Light’ před chorobami a škůdci. Pravidelně ho prohlížejte a pokud objevíte nějaké problémy, okamžitě je řešte.

Využití Plamének ‚Blue Light‘

Plamének 'Blue Light' je oblíbenou rostlinou pro použití v zahradách. Jeho květy jsou modré až fialové barvy a mohou být až 10 cm velké. Rostlina je velmi odolná a snadno se pěstuje. Je to skvělá volba pro vytváření živých plotů, protože rychle roste a může dosáhnout výšky až 3 metrů. Je to také skvělá volba pro trelise, protože má silné větve, které se snadno připevňují. Plamének 'Blue Light' je také skvělou volbou pro použití v květináčích nebo na terasách. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny po celou sezónu.

Botanický popis

Plamének 'Blue Light' je vytrvalá rostlina s dřevnatými, přímými a vzpřímenými výhony. Listy jsou vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy. Květy jsou modré, velké, až 8 cm v průměru, s čtyřmi okvětními lístky. Květy se objevují od června do září. Plodem je nažka. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném nebo polostinném stanovišti. Je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Blue Light‘

Plamének ‘Blue Light’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Japonsku v roce 1978. Tato odrůda byla vyšlechtěna z odrůdy Clematis montana a Clematis florida. Je to středně velký keř s modrými květy, které se objevují od června do září. Květy mají průměr asi 8 cm a jsou obklopeny šesti bílými lístky. Plamének ‘Blue Light’ je oblíbenou rostlinou pro svou nenáročnost a snadnou péči. Je to odolná rostlina, která může růst v mnoha různých podmínkách. Může růst ve slunných nebo polostinných oblastech a je schopna tolerovat sucho. Je to také nenáročná rostlina na půdu, která může růst ve většině druhů půd. Plamének ‘Blue Light’ je oblíbenou rostlinou v mnoha zemích po celém světě. Je to oblíbená rostlina v Evropě, Severní Americe, Austrálii a Novém Zélandu. Je to také oblíbená rostlina v Japonsku, kde byla vyšlechtěna.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Blue Light‘