Vyberte stránku

Plamének ‚Bieszczady‘

Latinský název Clematis 'Bieszczady'

Popis rostliny

Plamének Bieszczady je druh plaménku, který je vysoce ceněn pro svou nádhernou květinovou show. Jeho květy jsou velké, bílé až růžové barvy s fialovými skvrnami. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny lesklými, zelenými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a šířky až 2 metry. Je to stálezelená rostlina, která je odolná vůči mrazu až do -20 ° C. Plamének Bieszczady je nejlépe pěstovaný ve slunných oblastech s dobře odvodněnou půdou. Je to vynikající volba pro trelazy, pergoly, ploty a jiné vertikální zahradní struktury.

Jak pěstovat Plamének ‚Bieszczady‘

Plamének ‘Bieszczady’ je velmi dekorativní a nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Je to vytrvalá liana, která může dosahovat až 3 metry výšky. Kvete od června do září bílými nebo růžovými květy, které jsou obklopeny modrými listy. Pěstování plaménku ‘Bieszczady’ je snadné a nenáročné. Nejlepším místem pro jeho pěstování je slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Rostlina potřebuje dobrou drenáž, aby se zabránilo hnilobě kořenů. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Plamének ‘Bieszczady’ je nenáročný na zalévání, ale je třeba jej zalévat pravidelně, aby se zabránilo vysychání půdy. Je také důležité, aby se rostlina pravidelně hnojila, aby měla dostatek živin. Plamének ‘Bieszczady’ je odolný vůči mrazu až do -15°C. Je však důležité, aby byl chráněn před silným větrem a mrazem. V zimě je třeba rostlinu přikrýt mulčem nebo jiným materiálem, aby se zabránilo poškození mrazem. Plamének ‘Bieszczady’ může být řezán, aby se udržel ve správné velikosti a tvaru. Řez by měl být proveden na jaře, aby se rostlina mohla správně regenerovat.

Využití Plamének ‚Bieszczady‘

Plamének Bieszczady je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou velké a mohou být růžové, fialové nebo bílé. Rostlina má dlouhé listy a může dosáhnout výšky až 3 metry. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném i polostinném místě. Je to ideální rostlina pro zdobení plotů, zídek, teras a balkonů. Může být také použita k vytvoření živého plotu. Rostlina je odolná vůči mrazu a může růst ve většině oblastí. Je to také dobrá rostlina pro vytváření kompozic s jinými okrasnými rostlinami.

Botanický popis

Plamének 'Bieszczady' je vytrvalá rostlina s hustými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou velké, měří až 5 cm v průměru, mají čtyři laloky a jsou krémově bílé. Plodem je suchý, hnědý, luskovitý oříšek. Rostlina kvete od června do září. Plamének 'Bieszczady' je vhodný pro použití jako okrasná rostlina v zahradách a parcích.

Původ a rozšíření Plamének ‚Bieszczady‘

Plamének ‘Bieszczady’ (Clematis 'Bieszczady') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Polsku. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 2009 a pochází z křížení odrůd Clematis 'Ville de Lyon' a Clematis 'Jackmanii'. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou květenství a její odolnost vůči chorobám. Květy jsou velké, měří až 10 cm v průměru a mají sytě fialovou barvu. Květy se objevují v červnu a trvají až do září. Plamének ‘Bieszczady’ je velmi odolný a snadno se pěstuje. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 3 metrů. Může být pěstován ve většině typů půd a ve většině klimatických podmínek. Tato odrůda je velmi populární v Evropě a je často pěstována v zahradách. Je také často používána jako okrasná rostlina pro balkony a terasy.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Bieszczady‘