Vyberte stránku

Plamének ‚Barbara‘

Latinský název Clematis 'Barbara'

Popis rostliny

Plamének ‚Barbara‘ (Clematis 'Barbara') je velmi dekorativní rostlina, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou asi 5 cm velké. Rostlina má silné, dřevnaté stonky a může dosahovat výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité až eliptické a mají zelenou barvu. Plamének ‚Barbara‘ je odolný vůči mrazu a je vhodný pro pěstování v zahradě nebo na balkoně. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku a občasnou hnojení.

Jak pěstovat Plamének ‚Barbara‘

Plamének ‘Barbara’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném i polostinném stanovišti. Je to opadavá rostlina, takže je vhodná pro použití ve větších zahradách nebo na terasách. Plamének ‘Barbara’ má rád půdu s dobrou drenáží a bohatou na živiny. Při pěstování je důležité, aby byla půda udržována vlhká, ale ne přemokřená. Je také důležité, aby byla rostlina chráněna před silným větrem. Plamének ‘Barbara’ může být pěstován ve formě keře nebo šplhavé rostliny. Pokud se pěstuje jako keř, je důležité, aby byl pravidelně stříhán, aby se zabránilo jeho přílišnému růstu. Květy plaménku ‘Barbara’ se objevují od června do září. Květiny jsou jasně fialové a mají průměr až 6 cm. Květy jsou doprovázeny lesklými listy. Plamének ‘Barbara’ je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Je to také odolný druh, který je odolný vůči chorobám a škůdcům.

Využití Plamének ‚Barbara‘

Plamének „Barbara“ je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se často používá k ozdobení zahrad. Jeho květy jsou velké, sytě růžové a mají tvar hvězdy. Rostlina má silné, vytrvalé kořeny a může růst až do výšky 3 metrů. Plamének „Barbara“ je odolný vůči chladu a může být pěstován v mnoha různých typů půd. Plamének „Barbara“ se často používá k vytvoření živých plotů nebo ke zkrášlení zahradních stěn. Může být také použit k oplocení zahrady nebo jako okrasná rostlina v zahradních jezírcích. Květiny plaménku „Barbara“ jsou také často používány k výzdobě svatebních aranžmá.

Botanický popis

Plamének 'Barbara' je vytrvalá rostlina s hustými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a tmavě zelenou barvou. Květy jsou velké, bílé s fialovými skvrnami a mají čtyři tyčinky. Plody jsou malé, černé bobule. Rostlina může dorůstat až do výšky 3 metrů. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném nebo polostinném stanovišti. Vyžaduje pravidelnou zálivku a hnojení.

Původ a rozšíření Plamének ‚Barbara‘

Plamének ‘Barbara’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1932. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis montana a Clematis viticella. Je to velmi oblíbená odrůda, která se používá pro dekoraci zahrad. Tato odrůda je velmi populární po celém světě. Její květy jsou velké a mohou dosáhnout průměru až 10 cm. Květy mají bílou barvu s růžovými skvrnami. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její listy jsou tmavě zelené. Plamének ‘Barbara’ je odolný vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a pravidelnou zálivku. Je to vytrvalá rostlina, která se může pěstovat jak ve volné půdě, tak i ve vázách nebo na opoře.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Barbara‘