Vyberte stránku

Plamének ‚Barbara Dibley‘

Latinský název Clematis 'Barbara Dibley'

Popis rostliny

Plamének 'Barbara Dibley' je vzpřímená, středně velká odrůda plaménku. Kvete od června do září s velkými, jasně růžovými květy s bílými skvrnami. Listy jsou tmavě zelené a vejčité. Rostlina může dosáhnout výšky až 2 metry. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a pravidelnou zálivku. Je vhodná pro zdobení plotů, záhonů a teras.

Jak pěstovat Plamének ‚Barbara Dibley‘

Plamének ‘Barbara Dibley’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která je vysoce ceněná pro svou nádhernou barvu a trvanlivost. Tento druh plaménku je snadno pěstovatelný a může být pěstován ve většině oblastí. Nejprve je třeba zvolit správné stanoviště pro pěstování plaménku ‘Barbara Dibley’. Tato rostlina potřebuje slunné místo s dobrou drenáží. Vyhněte se místům, kde se hromadí voda. Ideální je umístit rostlinu na místo, kde bude mít alespoň částečnou ochranu před silným větrem. Dalším krokem je příprava půdy. Půda by měla být bohatá na živiny a měla by být dobře odvodněná. Pokud je půda příliš kyselá, můžete ji vyrovnat přidáním dolomitové mouky. Když je stanoviště a půda připravena, můžete zasadit plamének ‘Barbara Dibley’. Nejlepší je zasadit rostlinu do hloubky asi 30 cm. Při zasazování je třeba dbát na to, aby kořeny byly dobře uloženy a aby se nezaklesly. Po zasazení je třeba rostlinu dobře zalévat. Plamének ‘Barbara Dibley’ potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přeléván. Je také důležité, abyste rostlinu pravidelně hnojili. Plamének ‘Barbara Dibley’ je velmi odolný vůči chorobám a škůdcům. Nicméně, je třeba se vyvarovat přemokření půdy, protože to může vést k hnilobě kořenů. Pokud se o rostlinu správně staráte, můžete se těšit na nádherné květy po celou sezónu. Plamének ‘Barbara Dibley’ je skvělou volbou pro každou zahradu.

Využití Plamének ‚Barbara Dibley‘

Plamének „Barbara Dibley“ je oblíbenou dekorativní rostlinou, která se používá k ozdobení zahrad a teras. Jeho květy jsou velké, sytě růžové a mají výraznou vůni. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její listy jsou tmavě zelené. Plamének „Barbara Dibley“ je odolný vůči mrazu a je vhodný pro pěstování v oblastech s chladným podnebím. Plamének „Barbara Dibley“ je vhodný pro použití jako živý plot nebo jako okrasná rostlina. Může být použit k ozdobení zahradních zídek, teras nebo pergol. Jeho květy jsou ideální pro vytváření kompozic s jinými okrasnými rostlinami. Rostlina může být také použita k vytvoření zajímavých vzorů ve stínu. Plamének „Barbara Dibley“ je nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo péče. Je vhodná pro pěstování v slunných a polostinných oblastech. Je důležité, aby byla zalévána pravidelně, zejména v období sucha. Rostlina by měla být také hnojena každé dva až tři týdny.

Botanický popis

Plamének 'Barbara Dibley' je vzpřímená, opadavá, stálezelená rostlina s hustými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a tmavě zelenou barvou. Květy jsou velké, bílé, s modrými skvrnami a červenými špičkami. Květy se objevují od června do září. Plodem je malá, černá bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry. Je to odolná rostlina, která může růst v jakémkoli typu půdy a je vhodná pro použití v živých plotů, na záhony nebo jako popínavá rostlina.

Původ a rozšíření Plamének ‚Barbara Dibley‘

Plamének „Barbara Dibley“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1993. Je to kříženec mezi Clematis viticella a Clematis flammula. Tato odrůda se vyznačuje velmi atraktivními fialovými květy s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září a jsou obzvláště dekorativní, když se objeví ve velkých skupinách. Plamének „Barbara Dibley“ je velmi oblíbený pro svou nenáročnost a schopnost růst v různých podmínkách. Roste nejlépe ve středně hluboké, vlhké půdě s dostatkem živin. Může růst v polostínu, ale květy budou mít největší účinek, když bude rostlina vystavena slunečnímu světlu. Plamének „Barbara Dibley“ je oblíbenou volbou pro zahradníky po celém světě. Jeho krásné květy a nenáročnost ho činí ideálním doplněním pro jakoukoli zahradu. Rostlina je obzvláště oblíbená v Evropě, ale je také často viděna v Severní Americe, Austrálii a Novém Zélandu.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Barbara Dibley‘