Vyberte stránku

Plamének ‚Angustifolia‘

Latinský název Clematis 'Angustifolia'

Popis rostliny

Plamének 'Angustifolia' je druh plaménku, který patří do čeledi Ranunculaceae. Je to vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi, které se mohou vinout až do délky 3 metrů. Listy jsou vejčité, zelené a lesklé. Květy jsou malé, bílé nebo růžové a mají 4-5 lístků. Květy se objevují od června do září. Plamének 'Angustifolia' je oblíbenou okrasnou rostlinou, která je vhodná pro řez a použití ve vazbách.

Jak pěstovat Plamének ‚Angustifolia‘

Plamének ‘Angustifolia’ je druh clematisu, který je oblíbený pro své jemné, bílé květy s fialovými skvrnami. Je to nenáročná rostlina, která může růst v téměř jakémkoli prostředí. Pěstování: 1. Slunečné stanoviště: Plamének ‘Angustifolia’ potřebuje alespoň částečné slunce, aby se cítil dobře. Ideální je polostín nebo místo, kde je slunce dopoledne a odpoledne. 2. Půda: Plamének ‘Angustifolia’ preferuje lehkou, propustnou půdu s dostatkem živin. Pokud je půda příliš těžká, můžete ji zředit přidáním rašeliny nebo písku. 3. Zalévání: Plamének ‘Angustifolia’ potřebuje dostatek vláhy, ale nesmí být přelitý. Zalévejte ho 1-2x týdně, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. 4. Hnojení: Plamének ‘Angustifolia’ potřebuje pravidelné hnojení, aby mohl růst a kvést. Hnojte ho každé 2-3 týdny během vegetačního období. 5. Škůdci a choroby: Plamének ‘Angustifolia’ je obecně odolný vůči škůdcům a chorobám. Pokud se objeví problémy, můžete je řešit pomocí biologických pesticidů nebo fungicidů. 6. Řez: Plamének ‘Angustifolia’ by měl být řezán každý rok na jaře, aby se podporoval růst nových výhonů. Odstraňte všechny poškozené a slabé výhony až po zdravé.

Využití Plamének ‚Angustifolia‘

Plamének 'Angustifolia' je druh plaménku, který je oblíbený pro svou nenáročnost a snadnou péči. Jeho květy jsou malé, ale výrazné, s jasně modrými nebo fialovými barvami. Rostlina je oblíbená pro svou schopnost růst ve stínu a její odolnost vůči chorobám. Plamének 'Angustifolia' se často používá jako okrasná rostlina v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Jeho květy jsou skvělé pro dekoraci a mohou být použity k ozdobení plotů, záhonů nebo jiných částí zahrady. Květiny mohou být také použity k vytváření kompozic v květináčích nebo truhlících. Plamének 'Angustifolia' je také velmi užitečný pro pěstování v kuchyni. Jeho listy a květy jsou vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů a mohou být použity k dochucování salátů, polévek nebo jiných jídel. Květiny mohou být také sušeny a použity jako koření.

Botanický popis

Plamének 'Angustifolia' je vytrvalá rostlina s lodyhami, které mohou dosahovat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a na vrcholu zaoblené. Květy jsou bílé nebo růžové a mají 4-5 lístků. Plodem je černá tobolka. Rostlina preferuje slunné až polostinné stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Je to nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje a šíří.

Původ a rozšíření Plamének ‚Angustifolia‘

Plamének 'Angustifolia' je druh plaménku, který pochází z Číny. Tento druh byl poprvé popsán v roce 1820 a byl představen do Evropy v roce 1845. Od té doby se tento druh rozšířil do mnoha zemí po celém světě. Plamének 'Angustifolia' je nyní oblíbenou volbou pro okrasné účely. Jeho květy jsou bílé nebo růžové a mají velmi jemnou vůni. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její listy jsou úzké a vejčité. Plamének 'Angustifolia' je odolný vůči mrazu a dobře snáší sucho. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných nebo polostinných místech.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Angustifolia‘