Vyberte stránku

Plamének ‚Andromeda‘

Latinský název Clematis 'Andromeda'

Popis rostliny

Plamének Andromeda (Clematis 'Andromeda') je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou obklopeny bílými okvětními lístky. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Rostlina má silné, přímé výhonky, které dosahují výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité až eliptické a mají tmavě zelenou barvu. Plamének Andromeda je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně vlhkou půdu a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Plamének ‚Andromeda‘

Plamének ‘Andromeda’ je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to stálezelený keř s jasně fialovými květy, které se objevují od června do září. Tento druh plaménku může dorůst až do výšky 3 metrů. Pěstování: 1. Plamének ‘Andromeda’ potřebuje slunné až polostinné stanoviště. 2. Půda by měla být bohatá na živiny, propustná a dobře odvodněná. 3. Rostlina by měla být pravidelně zalévána, ale ne příliš často. 4. Každý rok by měla být přihnojena hnojivem pro květiny. 5. Po skončení kvetení by měly být odstraněny všechny odkvetlé květy. 6. Každoročně by měla být rostlina přesazována do nového substrátu. 7. V zimě by měla být rostlina chráněna před mrazem. 8. Pokud je to nutné, můžete rostlinu prořezávat, abyste ji udrželi ve správné velikosti.

Využití Plamének ‚Andromeda‘

Plamének ‚Andromeda‘ je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mohou dosáhnout až 10 cm v průměru. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a její listy jsou zelené a lesklé. Plamének ‚Andromeda‘ je ideální pro použití v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou přidat barevnost a život do jakéhokoli prostoru. Květiny mohou být také použity k vytvoření krásných aranžmá. Plamének ‚Andromeda‘ je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům, což z něj činí skvělou volbu pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu. Rostlina může být také použita k oživení starších zahrad nebo k vytvoření nového designu.

Botanický popis

Plamének 'Andromeda' je vytrvalá rostlina s hustými, převislými lodyhami. Jeho listy jsou vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy. Květy jsou bílé, s modrými skvrnami, až 5 cm v průměru. Květy se objevují od června do září. Plamének 'Andromeda' je nenáročný na péči a může růst až do výšky 3 metrů. Nejlépe se mu daří ve slunném až polostinném stanovišti. Jeho kořeny potřebují dostatek vlhkosti, proto je nutné jej zalévat alespoň jednou týdně.

Původ a rozšíření Plamének ‚Andromeda‘

Plamének ‘Andromeda’ (Clematis ‘Andromeda’) je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 1998 v Holandsku. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis alpina a Clematis macropetala. Je to stálezelená, převislá rostlina s kompaktními, hustými větvemi. Květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mají průměr asi 5 cm. Květy se objevují od června do září. Tato odrůda je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a její schopnost růst ve stínu. Je to ideální volba pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou, ale krásnou rostlinu. Plamének ‘Andromeda’ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost a krásné květy. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou, ale krásnou rostlinu.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Andromeda‘