Vyberte stránku

Plamének ‚Alionushka‘

Latinský název Clematis 'Alionushka'

Popis rostliny

Plamének Alionushka je vytrvalá rostlina, která může dosahovat výšky až 3 metry. Jeho listy jsou ve tvaru srdce, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mají 4-5 lístků. Kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do zahradních kompozic. Je odolná vůči mrazu a vyžaduje jen mírnou zálivku.

Jak pěstovat Plamének ‚Alionushka‘

Plamének Alionushka je velmi oblíbená rostlina, která je snadno pěstovatelná a může přinést zahradě nebo balkonu krásnou výzdobu. Je to druh plaménku, který je odolný vůči mrazu a může růst až do výšky 3 metrů. K pěstování plaménku Alionushka budete potřebovat: - Slunné místo - Štěrk nebo jiný drenážní materiál - Substrát na pěstování rostlin - Kompost nebo hnojivo Nejprve si vyberte slunné místo pro pěstování plaménku Alionushka. Mělo by být chráněno před silným větrem a mělo by být dostatečně velké, aby se rostlina mohla volně rozvíjet. Poté připravte půdu tak, že do ní přidáte štěrk nebo jiný drenážní materiál, aby se voda mohla odpařovat. Pak přidejte substrát na pěstování rostlin, který obsahuje živiny, které plamének potřebuje. Poté můžete zasadit plamének Alionushka do připravené půdy. Ujistěte se, že kořeny jsou dobře uloženy a zalité. Poté můžete přidat kompost nebo hnojivo, abyste rostlině dodali další živiny. Plamének Alionushka bude potřebovat pravidelnou zálivku, aby se udržela vlhkost. Při zalévání se ujistěte, že voda nezůstává na listech, protože to může vést k hnilobě. Rostlina bude také potřebovat pravidelnou úpravu, aby se udržela ve svém požadovaném tvaru. Plamének Alionushka je velmi odolná rostlina, která může přinést vaší zahradě nebo balkonu krásnou výzdobu. Pokud budete dodržovat výše uvedené pokyny, měli byste mít úspěch s pěstováním této rostliny.

Využití Plamének ‚Alionushka‘

Plamének ‚Alionushka‘ (Clematis 'Alionushka') je oblíbená rostlina, která je vhodná pro použití ve venkovních zahradách. Je to velmi dekorativní rostlina, která má krásné fialové květy s bílými skvrnami. Rostlina je také velmi odolná a může růst v jakémkoli typu půdy. Plamének ‚Alionushka‘ se často používá k ozdobení plotů, zídek nebo stěn. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou dodat zahradě jedinečný vzhled. Květy plaménku ‚Alionushka‘ mohou být také použity k vytváření kytic nebo kompozic. Plamének ‚Alionushka‘ je také velmi snadno pěstovatelný. Může růst ve všech typech půdy a je odolný vůči chorobám a škůdcům. Navíc je velmi nenáročný na údržbu a nevyžaduje mnoho péče. Plamének ‚Alionushka‘ je také vhodný pro použití v květináčích nebo truhlících. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou dodat interiéru jedinečný vzhled.

Botanický popis

Plamének ‘Alionushka’ je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, tmavě zelené barvy a mají na okraji drobné zuby. Květy jsou bílé, s červenými skvrnami a mají 4-5 lístků. Květy se objevují od června do září. Plodem je černá tobolka. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚Alionushka‘

Plamének Alionushka je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Rusku v roce 1987. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella a Clematis florida. Je to velmi oblíbená odrůda, která se používá jako okrasná rostlina. Plamének Alionushka je oblíbený pro svůj nádherný vzhled a jeho schopnost rychle růst. Rostlina má krásné fialové květy s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Plamének Alionushka může dorůst až do výšky 3 metry. Tato odrůda je velmi oblíbená v Evropě a Severní Americe. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se používá k ozdobení zahrad a teras. Je to také oblíbená rostlina pro pěstování ve sklenících.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Alionushka‘