Vyberte stránku

Papratka samičí ‚Frizelliae‘

Latinský název Athyrium filix-femina 'Frizelliae'

Popis rostliny

Athyrium filix-femina 'Frizelliae' je druh papratky samičí, který je vysoce ceněn pro svou nádhernou zelenou barvu listů. Listy jsou velké, lesklé a mírně zahnuté, s bílými skvrnami po obvodu. Květy jsou malé, bílé a vyrůstají na dlouhých stopkách. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr a je vhodná pro použití v zahradách nebo v kontejnerových zahradách. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen mírnou zálivku a mírné osvětlení. Může být také použita jako okrasná rostlina v interiéru.

Jak pěstovat Papratka samičí ‚Frizelliae‘

Papratka samičí 'Frizelliae' je velmi dekorativní druh papratky, která může být pěstována v zahradě. Je to trvalka s listy, které jsou zbarvené do zelena a šedé. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr a její listy mohou dosáhnout délky až 30 cm. Papratka samičí 'Frizelliae' je nejlépe pěstována na slunném místě, ale může se také dařit i ve stínu. Měla by být vysazena do půdy, která je bohatá na živiny a dobře odvodněná. Půda by měla být neutrální až mírně kyselá. Papratka samičí 'Frizelliae' by měla být zalévána pravidelně, aby se udržela vlhkost. Rostlina by měla být hnojena jednou za rok, aby se podpořila její růst. Papratka samičí 'Frizelliae' by měla být řezána každý rok, aby se udržela její dekorativní forma.

Využití Papratka samičí ‚Frizelliae‘

Papratka samičí „Frizelliae“ je nádherná, velmi dekorativní rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina v zahradách. Je to trvalka, která má široce rozložené listy a může dosáhnout výšky až 1 metr. Rostlina má tmavě zelené listy s bílými skvrnami a na podzim se obarví do žluta. Papratka samičí „Frizelliae“ se často používá jako okrasná rostlina v zahradách. Je to nízká, hustá rostlina, která se hodí do skupin nebo do řad. Může se použít k vytvoření záhonů nebo k obklopení stromů. Je to vynikající volba pro zahrady s nízkou údržbou, protože je odolná vůči suchu a nenáročná na půdu. Papratka samičí „Frizelliae“ se také často používá k ochraně půdy. Její husté kořeny pomáhají udržovat půdu vlhkou a chránit ji před erozí. Je to také skvělá volba pro zahrady s vysokou údržbou, protože je odolná vůči škůdcům a nemocem. Papratka samičí „Frizelliae“ se také často používá k vytváření zelených stěn. Její husté listy a vysoká rychlost růstu ji činí ideální volbou pro vytváření zelených stěn. Je to také skvělá volba pro zahrady s nízkou údržbou, protože je odolná vůči suchu a nenáročná na půdu.

Botanický popis

Papratka samičí 'Frizelliae' je trvalka s hustou, nízkou korunou. Listy jsou široce vejčité, tmavě zelené a lesklé, s bílými skvrnami na horní straně. Na spodní straně listů jsou pokryty bílými chloupky. Květy jsou malé, bílé a vyrůstají na dlouhých stopkách. Kvete od června do srpna. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm. Je to odolná rostlina, která se dobře hodí do skupin nebo do okrajů.

Původ a rozšíření Papratka samičí ‚Frizelliae‘

Papratka samičí „Frizelliae“ (Athyrium filix-femina 'Frizelliae') je druh papratky, který pochází z Japonska. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1891 a byla pojmenována na počest amerického botanika Williama Frizella. Papratka samičí „Frizelliae“ je velmi oblíbená mezi pěstiteli rostlin. Je to nízkorostoucí, trvalka s měkkými, zelenými listy, které se mohou lišit od světle šedé až po tmavě zelenou barvu. Rostlina může dorůstat až do výšky 30 cm a její listy mohou dosahovat délky až 60 cm. Květy jsou bílé a objevují se v létě. Papratka samičí „Frizelliae“ je nyní rozšířena po celém světě. Je to oblíbená rostlina pro pěstování v zahradách a parkách. Může být také použita jako okrasná rostlina v květináčích nebo ve skalničkách.
Katalog » Kapradiny » Papratka samičí ‚Frizelliae‘