Vyberte stránku

Ostřice převislá

Latinský název Carex pendula

Popis rostliny

Ostřice převislá je trsnatá tráva, která se vyskytuje ve vlhkých lesích a na březích řek. Roste v křovinách až do výšky 1-2 metrů. Listy jsou zelené, lesklé a mají tvar připomínající lopatku. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do hroznovitých klasů. Plody jsou malé, černé a mají tvar tobolky. Rostlina má velmi silný kořenový systém, který ji udržuje na místě. Ostřice převislá je oblíbená pro svou dekorativní hodnotu a je často vysazována v parcích a zahradách.

Jak pěstovat Ostřice převislá

1. Vyberte si vhodné místo pro pěstování ostřice převislé. Ostřice převislá preferuje stinné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu. Ostřice převislá preferuje humózní, dobře odvodněnou půdu. Pokud je půda příliš hlinitá, můžete ji smíchat s rašelinou nebo kompostem. 3. Sázejte rostliny. Ostřice převislá se může sázet buď za pomoci semínek, nebo pomocí rozdělení rostliny. Semínka se sází na jaře, zatímco rozdělení rostliny se provádí na podzim. 4. Udržujte půdu vlhkou. Ostřice převislá potřebuje dostatek vlhkosti, aby se dobře dařila. Zalévejte ji alespoň jednou týdně, pokud není dostatečně vlhká. 5. Hnojte rostlinu. Ostřice převislá potřebuje mírnou až střední hnojení. Můžete použít obecný hnojivý granulát nebo tekuté hnojivo. 6. Řežte rostlinu. Ostřice převislá by měla být řezána každý rok na podzim. To pomůže udržet rostlinu zdravou a silnou.

Využití Ostřice převislá

Ostřice převislá je vytrvalá tráva, která se často používá jako okrasná rostlina. Její listy jsou měkké a převislé, což jí dodává zajímavý vzhled. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu, takže je vhodná pro použití v zahradách a parcích. Ostřice převislá se často používá k vytvoření zelených stěn nebo živých plotů. Její listy jsou dostatečně dlouhé na to, aby pokryly stěny nebo ploty a vytvořily zelenou bariéru. Rostlina je také vhodná pro vytváření zelených stropů, které mohou být použity k ochraně před sluncem nebo k vytvoření zeleného prostoru. Ostřice převislá se také často používá k vytváření zelených cest. Její listy jsou dostatečně dlouhé na to, aby pokryly cesty a vytvořily zelenou bariéru. Rostlina je také vhodná pro vytváření zelených střech, které mohou být použity k ochraně před sluncem nebo k vytvoření zeleného prostoru. Ostřice převislá se také často používá k vytváření zelených zahrad. Její listy jsou dostatečně dlouhé na to, aby pokryly zahradu a vytvořily zelenou bariéru. Rostlina je také vhodná pro vytváření zelených střech, které mohou být použity k ochraně před sluncem nebo k vytvoření zeleného prostoru.

Botanický popis

Ostřice převislá (Carex pendula) je trsnatá bylina, která patří do čeledi Cyperaceae. Roste vysoká až 1 m. Lodyha je přímá až převislá. Listy jsou tmavě zelené, tenké a lesklé. Květy jsou malé, bílé až žluté a sbíhají se do hroznovitého květenství. Plodem je nažka. Rostlina je vhodná do skupinových výsadeb a do vlhkých stanovišť. Je odolná vůči mrazu a snáší i sucho.

Původ a rozšíření Ostřice převislá

Ostřice převislá (Carex pendula) je druh trávy z čeledi ostřicovitých (Cyperaceae). Roste v mírném pásmu severní polokoule, od Evropy až po Severní Ameriku. Je to jedna z nejrozšířenějších ostřic, která se vyskytuje ve vlhkých lesích, na březích rybníků a potoků, na loukách a v nížinách. Rostlina může dosahovat výšky až 1 metr a její listy jsou převislé až k zemi. Květy jsou žluté až hnědé barvy a plody jsou malé, černé a kulaté. Rostlina je oblíbená pro svou dekorativní hodnotu a je často používána v zahradnických projektech.
Katalog » Vodní rostliny » Ostřice převislá