Vyberte stránku

Ostřice pobřežní ‚Variegata‘

Latinský název Carex riparia 'Variegata'

Popis rostliny

Ostřice pobřežní ‚Variegata‘ (Carex riparia 'Variegata') je trvalka, která má vytrvalé, široce rozložené, stříbřitě zbarvené listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metru a má kompaktní, hustou strukturu. Je to vytrvalá rostlina, která se dobře hodí do vlhkých oblastí, jako jsou potůčky, rybníky nebo břehy. Rostlina má také velmi dekorativní, žluté květy, které se objevují na jaře. Ostřice pobřežní ‚Variegata‘ je odolná vůči mrazu a je schopná přežít i v extrémních podmínkách. Je to nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje a může být použita k vytvoření zajímavých kompozic.

Jak pěstovat Ostřice pobřežní ‚Variegata‘

Ostřice pobřežní ‚Variegata‘ je trvalka, která se vyskytuje na březích řek a jezer. Je to nízká, rozložitá trvalka s krásnými zbarvenými listy. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm a její listy jsou šedozelené s bílými skvrnami. Kvete bílými květy v červnu a červenci. Pěstování: Ostřice pobřežní ‚Variegata‘ je snadno pěstovatelná rostlina, která může být pěstována ve většině typů půd. Nejlépe se jí daří na slunných až polostinných stanovištích s dobře odvodněnou půdou. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu. Hnojení a zalévání: Ostřice pobřežní ‚Variegata‘ nevyžaduje příliš mnoho hnojení. Můžete ji občas hnojit kompostem nebo hnojivem pro trvalky. Rostlinu je nutné zalévat pravidelně, aby byla dostatečně hydratovaná. Šíření: Ostřice pobřežní ‚Variegata‘ se může šířit semeny nebo dělením trsů. Semena se mohou vysévat na jaře nebo na podzim. Dělení trsů se provádí na jaře nebo na podzim. Řez: Ostřice pobřežní ‚Variegata‘ by měla být řezána na podzim, aby se odstranily staré a poškozené listy. To také umožní, aby se rostlina lépe regenerovala na jaře.

Využití Ostřice pobřežní ‚Variegata‘

Ostřice pobřežní 'Variegata' je vytrvalá, nenáročná tráva, která je ideální pro vytvoření zelených ploch. Rostlina může být použita jako okrasná rostlina v zahradách, na trávnících, na březích rybníků a jezer nebo na okrajích cest. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu, takže je vhodná pro použití v oblastech s nízkou úrovní srážek. Ostřice pobřežní 'Variegata' je také vhodná pro použití v ekosystémech, jako jsou lužní lesy, rašeliniště a močály. Rostlina je schopna snižovat erozi půdy a chránit půdu před vodní erozí. Rostlina také poskytuje úkryt pro živočichy, jako jsou ptáci, hlodavci a obojživelníci. Ostřice pobřežní 'Variegata' je také vhodná pro použití v zahradní architektuře. Rostlina může být použita k vytvoření zelených stěn, které mohou být použity k oddělení různých částí zahrady. Rostlina může také být použita k vytvoření zelených stínů a zón pro odpočinek.

Botanický popis

Ostřice pobřežní ‚Variegata‘ je trvalka s vytrvalou, rozvětvenou, kuželovitou stonkovou bází. Listy jsou zelené, lesklé a vejčité, s bílými skvrnami po obvodu. Květy jsou malé, žluté a uspořádané do klasů. Rostlina může dosahovat výšky až 1 metr. Je to vytrvalá, vodní rostlina, která se nejlépe daří ve stojatých vodách, jako jsou rybníky a potoky. Je odolná vůči mrazu a snáší sucho.

Původ a rozšíření Ostřice pobřežní ‚Variegata‘

Ostřice pobřežní ‚Variegata‘ (Carex riparia 'Variegata') je druh trávy, který pochází z Evropy a Asie. Rostlina se vyskytuje v mokřadech, na březích řek a jezer, na okrajích lesů a v nížinách. Rostlina se rozšířila do Severní Ameriky, kde se dnes vyskytuje v mnoha oblastech. Roste ve vlhkých oblastech, kde je dostatek slunečního světla. Je to vytrvalá tráva, která může dosahovat výšky až 50 cm. Listy jsou stříbřitě šedé s bílými skvrnami. Květy jsou malé a žluté. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C.
Katalog » Vodní rostliny » Ostřice pobřežní ‚Variegata‘