Vyberte stránku

Ostřice obecná

Latinský název Carex nigra

Popis rostliny

Ostřice obecná je vytrvalá tráva s tmavě zelenými listy, které dosahují délky až 30 cm. Roste ve skupinách, které se skládají z mnoha stonků, které vytvářejí hustou, kulatou kopuli. Na vrcholu každého stonku se nachází malá, černá květenství, která se skládá z malých, bílých květů. Rostlina je oblíbená pro svou schopnost rychle se šířit a vytvářet husté porosty. Je to vynikající rostlina pro zahradní jezírka nebo břehy řek, protože dobře snáší vodu. Ostřice obecná je také velmi odolná vůči suchu a mrazu.

Jak pěstovat Ostřice obecná

1. Vyberte si vhodné místo pro pěstování ostřice obecné. Ostřice obecná preferuje místa s dobrou drenáží, která je osvětlená sluncem nebo polostínem. 2. Připravte půdu. Ostřice obecná preferuje bohatou, vlhkou, humózní půdu s dobrou drenáží. Přidejte kompost nebo hnojivo, abyste zajistili, že půda bude bohatá na živiny. 3. Sázejte semena. Semena ostřice obecné lze snadno nakupovat online nebo v obchodech se zahradními potřebami. Semena se sázejí na povrch půdy a jemně se zapracují do půdy. 4. Zalévejte. Ostřice obecná vyžaduje pravidelnou zálivku, aby byla zdravá a silná. Zalévejte rostlinu každý týden nebo dvakrát týdně, abyste zajistili, že půda zůstane vlhká. 5. Hnojte. Ostřice obecná potřebuje pravidelné hnojení, aby mohla růst silná a zdravá. Použijte kvalitní hnojivo pro trávníky nebo kompost, abyste dodali rostlině potřebné živiny. 6. Udržujte půdu. Udržujte půdu kolem ostřice obecné volnou od plevelů a udržujte ji vlhkou. Pravidelně mulčujte, abyste zabránili vysychání půdy.

Využití Ostřice obecná

Ostřice obecná je vytrvalá tráva, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to vynikající volba pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit zelené pozadí nebo zvýraznit krajinu. Rostlina může být také použita k vytvoření živého plotu nebo ke zvýšení biodiverzity. Ostřice obecná je také vynikající volbou pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit vodní zahradu nebo jezírko. Rostlina může být také použita k ochraně půdy před erozí a zabránit úniku vody. Rostlina je také vynikajícím zdrojem potravy pro ptáky a hmyz.

Botanický popis

Ostřice obecná je trsnatá, vytrvalá bylina s krátkou, masitou oddenkovou částí. Listy jsou tmavě zelené, tenké a lesklé, až do výšky 0,5 m. Květy jsou malé, bílé až žluté, uspořádané ve vzpřímených hroznech. Plody jsou malé, černé a kulaté. Rostlina má silné kořeny, které se šíří po povrchu půdy. Ostřice obecná je běžná v mokřadech, rašeliništích a na březích jezer. Je to jedna z nejběžnějších druhů ostřic v Evropě.

Původ a rozšíření Ostřice obecná

Ostřice obecná (Carex nigra) je druh trávy z čeledi Cyperaceae. Roste ve vlhkých až mokrých stanovištích, jako jsou rašeliniště, břehy řek a jezer, bažiny a mokřady. Je to rozšířená rostlina v severní Americe, Evropě a Asii. V Severní Americe se ostřice obecná vyskytuje od Aljašky po Kalifornii a od Nové Anglie po Mexiko. V Evropě je rozšířena od Skandinávie po Řecko a od Britských ostrovů po Rusko. V Asii se vyskytuje od Japonska po Turecko. Ostřice obecná je oblíbená pro svou nenáročnost a schopnost růst na různých stanovištích. Rostlina je oblíbená pro svou dekorativní hodnotu a je často používána k vytváření zahradních úprav. Rostlina je také oblíbená pro svou schopnost snižovat erozi a zadržovat vodu.
Katalog » Vodní rostliny » Ostřice obecná