Vyberte stránku

Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘

Latinský název Carex muskingumensis 'Variegata'

Popis rostliny

Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘ je trvalka s krásnými, zbarvenými listy. Listy jsou široce vejčité a příčně pruhované bílou a zelenou barvou. Rostlina má hustou, nízkou kompaktní formu s výškou 10-20 cm. Kvete bílými květy v červnu až červenci. Rostlina je odolná vůči mrazu a vyžaduje slunné až polostinné stanoviště. Je vhodná do skupinových výsadeb, na okraje zahradních jezírek nebo do nádob.

Jak pěstovat Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘

Ostřice muskingumenská 'Variegata' je trvalka, která je oblíbená pro své zajímavé listy. Roste do výšky až 60 cm a má široké, zelené listy s bílými skvrnami. Rostlina má ráda slunné až polostinné stanoviště a půdu s dostatkem vlhkosti. Pokud chcete pěstovat Ostřici muskingumenskou 'Variegata', doporučuje se ji vysadit na jaře do hloubky asi 10 cm. Před výsadbou je třeba půdu dobře uvolnit a přidat do ní trochu kompostu. Rostlinu je také nutné pravidelně zalévat a hnojit. Když rostlina začne kvést, můžete ji řezat, abyste podpořili její růst. Rostlina může být také řezána po odkvětu, aby se udržela její atraktivní forma. Ostřice muskingumenská 'Variegata' je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Je to vynikající volba pro zahrady, kde je potřeba něco trvanlivého a odolného. Rostlina je také velmi atraktivní a může být použita k vytvoření zajímavých kompozic.

Využití Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘

Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘ (Carex muskingumensis 'Variegata') je vytrvalá tráva, která se často používá jako okrasná rostlina. Její listy jsou zbarvené do zelena a bílé barvy, což jí dodává zajímavý vzhled. Rostlina je odolná vůči mrazu a dobře snáší sucho. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech. Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘ se často používá jako okrasná rostlina v zahradách. Její zbarvení a odolnost vůči mrazu ji činí vhodnou pro vytvoření vzory ve stínu nebo ve světle. Rostlina je také vhodná pro vytváření živých plotů nebo pro vyplnění mezer mezi kameny. Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘ se také často používá k oživení vodních ploch. Její listy se mohou použít k vytvoření zajímavých vzorů ve vodě. Rostlina je také vhodná pro vyplnění mezer mezi kameny v potocích nebo rybnících. Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘ je také vhodná pro pěstování v květináčích. Její listy se mohou použít k vytvoření zajímavých vzorů ve vnitřních i venkovních prostorách. Rostlina je také vhodná pro vyplnění mezer mezi kameny v květináčích.

Botanický popis

Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘ (Carex muskingumensis 'Variegata') je trvalka, která patří do čeledi Cyperaceae. Rostlina má vzpřímený, hustý, větvený, vytrvalý oddenek. Listy jsou zelené s bílými skvrnami. Květy jsou malé, žluté a shromážděné do hroznovitých klasů. Plody jsou malé, černé a kulaté. Rostlina dorůstá výšky až 1 metr. Roste nejlépe na slunných místech, ve vlhké půdě a ve středním pásmu. Je to nenáročná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Původ a rozšíření Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘

Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘ (Carex muskingumensis 'Variegata') je druh trávníkové trávy, který pochází z Severní Ameriky. Roste převážně v oblastech s mírným podnebím, jako jsou střední a jižní části Spojených států amerických. Rostlina je také rozšířena v Kanadě a Mexiku. Tato rostlina má široce rozšířené listy, které mají šedozelenou barvu s bílými skvrnami. Květy jsou malé a žluté. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr a má rád slunné až polostinné stanoviště. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do trávníků, zahrad a parků.
Katalog » Vodní rostliny » Ostřice muskingumenská ‚Variegata‘