Vyberte stránku

Orobinec širokolistý ‚Variegata‘

Latinský název Typha latifolia 'Variegata'

Popis rostliny

Orobinec širokolistý ‚Variegata‘ (Typha latifolia 'Variegata') je trvalka, která roste do výšky až 1,5 metru. Má široké, zelené listy s bílými skvrnami. Kvete bílými až růžovými květy, které se objevují v létě. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu. Je to vynikající volba pro vodní plochy, jako jsou jezírka nebo rybníky. Orobinec širokolistý ‚Variegata‘ je také velmi oblíbený pro svou dekorativní hodnotu.

Jak pěstovat Orobinec širokolistý ‚Variegata‘

Orobinec širokolistý ‚Variegata‘ je vytrvalá tráva, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to velmi odolná rostlina, která může růst na místech s nízkou úrovní vlhkosti a dobře snáší sucho. Roste do výšky až 2 metry a má široké, zelené listy s bílými skvrnami. Kvete bílými až žlutými květy. Pěstování orobince širokolistého ‚Variegata‘ je velmi snadné. Nejlépe se daří na slunných až polostinných stanovištích s dobře odvodněnou půdou. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Je vhodná pro pěstování ve vodních plochách, na březích řek a jezer nebo na okrajích zahrad. Orobinec širokolistý ‚Variegata‘ potřebuje mírnou zálivku. Rostlina by měla být zalévána alespoň jednou týdně, aby se udržela vlhkost půdy. Při pěstování ve vodních plochách je nutné rostlinu pravidelně kontrolovat a odstraňovat plevele. Orobinec širokolistý ‚Variegata‘ se může množit semeny nebo dělením trsů. Semena se mohou vysévat na jaře nebo na podzim. Pro dělení trsů je nejlepší čas na jaře.

Využití Orobinec širokolistý ‚Variegata‘

Orobinec širokolistý 'Variegata' je dekorativní rostlina, která se často používá v zahradách a na veřejných prostranstvích. Je to trvalka, která může být použita jako okrasná rostlina, která může být použita k vytvoření zákoutí, záhonů nebo jako ozdoba vodních ploch. Rostlina může být také použita k omezení eroze půdy a k omezení šíření invazivních druhů. Je to také rostlina, která může být použita k vytvoření přírodního bariérového systému proti vodě. Rostlina může být také použita k omezení hluku a k omezení průniku světla.

Botanický popis

Orobinec širokolistý ‚Variegata‘ (Typha latifolia 'Variegata') je trvalka s vysokou, až 3 metry vysokou, stonkovou rostlinou. Listy jsou široké, vejčité, bílé a žluté, s červenými skvrnami. Květy jsou malé, žluté a uspořádané do klasů. Plody jsou malé, černé a obsahují semena. Rostlina má ráda vlhkost a je vhodná pro vodní plochy. Je odolná vůči mrazu až do -20 °C.

Původ a rozšíření Orobinec širokolistý ‚Variegata‘

Orobinec širokolistý ‘Variegata’ (Typha latifolia 'Variegata') je vytrvalá rostlina, která pochází z Evropy a Asie. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se často používá v zahradách a na březích rybníků. Rostlina má široké, zbarvené listy a vytváří husté houštiny. Květy jsou malé a žluté. Rostlina se dobře pěstuje v mírném podnebí a je odolná vůči mrazu. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 2 metrů. Rostlina je nenáročná na péči a může růst na místech s nízkou úrovní vlhkosti. Orobinec širokolistý ‘Variegata’ se dnes pěstuje po celém světě. Jeho oblíbenost se zvyšuje díky jeho nenáročnosti a schopnosti růst na různých místech. Rostlina je často používána jako okrasná rostlina v zahradách a parkách.
Katalog » Vodní rostliny » Orobinec širokolistý ‚Variegata‘