Vyberte stránku

Netřesk zední

Latinský název Sempervivum tectorum

Popis rostliny

Netřesk zední je trvalka, která pochází z horských oblastí Střední Evropy. Rostlina má kompaktní, kulovitý tvar a vytváří husté rozety listů. Listy jsou šedozelené, s červenými skvrnami a na okraji mají drobné trny. Na jaře se objevují květy, které jsou růžové nebo fialové. Netřesk zední je odolný vůči suchu a mrazu, a proto je vhodný pro použití v zahradách a na terasách. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen málo péče.

Jak pěstovat Netřesk zední

Netřesk zední je snadno pěstovatelná rostlina, která se často používá k okrasným účelům. Je to trvalka, která má ráda slunné stanoviště a suchou půdu. Je to odolná rostlina, která může vydržet i extrémní teploty. Pokud chcete pěstovat Netřesk zední, měli byste začít tím, že si vyberete vhodné místo. Mělo by být slunné a suché. Pokud je půda příliš mokrá, může to způsobit, že rostlina uschne. Poté, co jste si vybrali vhodné místo, můžete začít s výsadbou. Nejlepší je použít speciální substrát pro sukulenty. Můžete také použít směs půdy, písku a rašeliny. Před výsadbou je důležité, abyste substrát dobře promíchali. Když už máte substrát připravený, můžete začít s výsadbou. Vysaďte semínka nebo rostliny do jamky, kterou jste vytvořili ve substrátu. Poté je zasypte zbytkem substrátu a lehce jej utlačte. Po výsadbě je důležité, abyste rostlinu pravidelně zalévali. Netřesk zední potřebuje mírné zalévání. Zalévejte ji jednou týdně, dokud se kořeny nezakoření. Poté můžete zalévat méně často. Netřesk zední je odolná rostlina, která se snadno pěstuje. Stačí, když si vyberete vhodné místo a připravíte správný substrát. Pak už jen zbývá pravidelně zalévat a čekat, až se rostlina zakoření.

Využití Netřesk zední

Botanický popis

Netřesk zední je trvalka, která patří do čeledi Crassulaceae. Rostlina má vytrvalé, masité, vzpřímené stonky, které jsou obvykle od 2 do 8 cm vysoké. Listy jsou vejčité až kopinaté, s ostře řezanými okraji, až do 4 cm dlouhé. Květy jsou malé, jednoduché, na konci stonku, s bílými nebo růžovými korunními lístky. Plody jsou malé tobolky. Netřesk zední je nenáročná rostlina, která se dobře daří na slunných místech s dobře odvodněnou půdou.

Původ a rozšíření Netřesk zední

Katalog » Léčivé rostliny » Netřesk zední