Vyberte stránku

Modráska srdčitá ‚Alba‘

Latinský název Pontederia cordata 'Alba'

Popis rostliny

Modráska srdčitá ‚Alba‘ (Pontederia cordata 'Alba') je vytrvalá bylina, která roste do výšky až 1,2 metru. Má dlouhé, štíhlé stonky, které jsou pokryty malými, zelenými listy. Listy jsou ve tvaru srdce a mají bílou nebo světle zelenou barvu. Květy jsou malé, bílé a mají tvar hvězdy. Rostlina kvete od června do září. Modráska srdčitá ‚Alba‘ je vhodná pro pěstování na místech s vysokou vlhkostí, jako jsou břehy rybníků nebo potoků.

Jak pěstovat Modráska srdčitá ‚Alba‘

Modráska srdčitá 'Alba' je vytrvalá, trsnatá rostlina s bílými květy, která pochází z jižních oblastí Severní Ameriky. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve většině podmínek. Může být pěstována ve vodě nebo na suchu a je odolná vůči vysokým teplotám. Pěstování: 1. Modráska srdčitá 'Alba' potřebuje slunné stanoviště s dostatečnou vlhkostí. Ideální je umístit ji do místa, kde bude mít alespoň 4 hodiny denního slunečního svitu. 2. Při pěstování ve vodě je třeba zajistit, aby byla voda čerstvá a čistá. Voda by měla být vždy o něco vyšší než kořeny rostliny. 3. Při pěstování na suchu je třeba zajistit, aby byla půda vlhká, ale ne příliš mokrá. 4. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelévána. 5. Modráska srdčitá 'Alba' potřebuje pravidelnou hnojení. Hnojivo by mělo být aplikováno každé 2-3 týdny. 6. Rostlina může být řezána, aby se udržela ve správném tvaru. 7. Rostlina může být chráněna před mrazem, pokud je pěstována venku.

Využití Modráska srdčitá ‚Alba‘

Modráska srdčitá 'Alba' je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina v zahradách. Její bílé květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení jakéhokoli prostoru. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což ji činí skvělou volbou pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu. Modráska srdčitá 'Alba' je také vhodná pro použití v akváriích. Její listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření zajímavých akváriových scén. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může být použita k filtraci vody. Modráska srdčitá 'Alba' je také vhodná pro použití v medicíně. Listy a kořeny rostliny jsou bohaté na látky, které mají protizánětlivé účinky a mohou být použity k léčbě různých onemocnění. Rostlina je také bohatá na vitamíny a minerály, které mohou být užitečné pro zdraví.

Botanický popis

Modráska srdčitá 'Alba' je vytrvalá bylina, která dorůstá do výšky až 1,2 metru. Má silnou, vzpřímenou lodyhu, která je pokryta šupinatými listy. Listy jsou srdčitého tvaru a mají bílou barvu. Květy jsou bílé, s modrými skvrnami a mají čtyři tyčinky. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé, černé bobule. Modráska srdčitá 'Alba' má ráda slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Je to nenáročná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Původ a rozšíření Modráska srdčitá ‚Alba‘

Modráska srdčitá 'Alba' je hybridní odrůda modrásky srdčité, která pochází z Jižní Ameriky. Tato odrůda byla vyšlechtěna v Nizozemsku a její původní jméno je Pontederia cordata 'Alba'. Tato rostlina se v současnosti pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost a snadnou péči. Roste dobře ve vlhkých a mírně teplých podmínkách a je vhodná pro pěstování ve vnitřních i venkovních prostředích. Její listy jsou bílé až světle zelené barvy a květy jsou bílé s fialovými skvrnami. Modráska srdčitá 'Alba' je oblíbená pro svou dekorativní hodnotu a je často používána jako okrasná rostlina. Je vhodná pro pěstování ve vodních nádržích, na březích řek a jezer a také ve skupinových výsadbách.
Katalog » Vodní rostliny » Modráska srdčitá ‚Alba‘