Vyberte stránku

Mechovec

Latinský název Cotula coronopifolia

Popis rostliny

Mechovec (Cotula coronopifolia) je malá trvalka s kulatými, šedozelenými listy a jasně žlutými květy. Roste do výšky 15 cm a má rád slunné stanoviště. Je to nenáročná rostlina, která se hodí do skupinových výsadeb nebo do okrajů zahrad. Mechovec je odolný vůči suchu a jeho květy jsou atraktivní po celé léto. Je to vynikající rostlina pro přírodní zahrady a je vhodná pro živé ploty.

Jak pěstovat Mechovec

Mechovec je jednou z nejodolnějších rostlin, které můžete pěstovat. Je to trvalka s nádhernými žlutými květy, které se objevují na jaře. Mechovec je velmi snadno pěstovatelný a vyžaduje jen málo péče. 1. Vyberte si pro mechovce vhodné místo. Mechovec preferuje slunná až polostinná stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu. Mechovec má rád hlubokou, živnou půdu s dostatkem živin. Pokud je půda příliš suchá, můžete ji zvlhčit přidáním kompostu nebo rašeliny. 3. Sázejte mechovce. Mechovec můžete sázet buď v květináči nebo přímo do země. Pokud sázíte mechovce do země, ujistěte se, že je dobře zakořeněný. 4. Zalévejte mechovce. Mechovec potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitý. Zalévejte ho každý týden, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. 5. Hnojte mechovce. Mechovec potřebuje pravidelné hnojení, aby mohl růst a kvést. Používejte obecný hnojivý granulát nebo tekuté hnojivo. 6. Řežte mechovce. Mechovec je nutné řezat, aby se udržel v kompaktním tvaru. Řežte jej po skončení kvetení, abyste odstranili všechny odumřelé květy.

Využití Mechovec

Mechovec (Cotula coronopifolia) je rostlina, která se často používá v zahradnictví a jako okrasná rostlina. Má malé žluté květy a může růst až do výšky 15 cm. Je to trvalka, která je odolná vůči suchu a mrazu. Mechovec se může použít k ozdobení zahrad, trávníků, cest a parků. Je to nízká rostlina, která se skvěle hodí do skupinových výsadeb. Může být také použit k vytvoření živého plotu nebo ke zkrášlení okrajů zahrad. Mechovec je také užitečný pro zemědělce, protože může být použit k omezení eroze půdy a k ochraně půdy před větrem. Rostlina také pomáhá udržovat vlhkost půdy a chrání půdu před slunečním zářením. Mechovec se také používá jako léčivá rostlina. Listy a květy jsou bohaté na vitamíny a minerály a jsou používány k léčbě různých onemocnění, včetně kožních onemocnění, bolesti hlavy a dalších.

Botanický popis

Mechovec (Cotula coronopifolia) je malá, trvalka, která dorůstá do výšky až 20 cm. Má krátkou, silnou lodyhu, která je pokryta šupinatými listy. Listy jsou vejčitého tvaru, s ostrou špičkou a jsou zelené barvy. Květy jsou žluté, malé a mají čtyři tyčinky. Plodem je nažka. Mechovec se vyskytuje v Evropě, Asii a Africe. Roste v suchých oblastech, na skalnatých svazích a v písčitých oblastech.

Původ a rozšíření Mechovec

Mechovec (Cotula coronopifolia) je druh rostliny z čeledi Asteraceae. Pochází z Jižní Afriky, kde se vyskytuje v oblastech s mírným podnebím. Rostlina se také vyskytuje v Austrálii, Novém Zélandu a na některých ostrovech Tichého oceánu. V Severní Americe se vyskytuje v Kalifornii, Oregonu, Washingtonu, Idaho, Utahu, Nevadě a Arizoně. Mechovec je trvalka, která může dosáhnout výšky až 30 cm. Má široké, zelené listy, které jsou pokryty malými, šedými chloupky. Květy jsou žluté a mají 4-5 lístků. Květy se objevují od května do září. Plody jsou malé, černé a obsahují semena. Mechovec je oblíbenou dekorativní rostlinou, která se používá k okrasným účelům. Je to také užitečná rostlina pro zahradníky, protože je odolná vůči suchu a může růst na slunných i polostinných místech. Rostlina je také vhodná pro pěstování v nádobách.
Katalog » Vodní rostliny » Mechovec