Vyberte stránku

Loubinec trojlaločný

Latinský název Parthenocissus tricuspidata

Popis rostliny

Loubinec trojlaločný je vytrvalá liána, která může dosahovat délky až 30 metrů. Má tmavě zelené listy, které jsou ve tvaru srdce a mají 3 laloky. Květy jsou malé a bílé a plody jsou červené bobule. Rostlina je oblíbená pro svou schopnost rychle růst a pokrýt velké plochy. Loubinec trojlaločný je odolný vůči škůdcům a chorobám a je vhodný pro pěstování v mírném podnebí. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se často používá k obložení budov, plotů a stěn.

Jak pěstovat Loubinec trojlaločný

Loubinec trojlaločný je vytrvalá liána, která může růst až do výšky 15 metrů. Jeho listy jsou ve tvaru srdce a mají tři laloky. Kvete bílými květy, které se později změní na červené bobule. Loubinec trojlaločný je oblíbenou dekorací pro balkony, terasy a zahrady. Pokud chcete pěstovat Loubinec trojlaločný, je důležité, abyste mu poskytli dostatek slunečního světla a tepla. Může růst ve stínu, ale bude mít tendenci růst pomaleji. Rostlina potřebuje také dostatek vlhkosti. Nejlépe se jí daří v mírně vlhké půdě. Loubinec trojlaločný můžete pěstovat buď v květináči, nebo připevnit jej k plotu nebo jinému podpůrnému systému. Pokud ho pěstujete v květináči, ujistěte se, že je dostatečně velký, aby se do něj vešly kořeny. Při pěstování v květináči je také důležité, abyste rostlinu pravidelně zalévali a hnojili. Loubinec trojlaločný je odolný vůči mrazu až do -15°C. V zimě je však lepší jej přesunout do chladnějšího prostředí, aby se zabránilo poškození. Pokud se o Loubinec trojlaločný správně staráte, může vám poskytnout krásnou dekoraci vaší zahrady nebo terasy.

Využití Loubinec trojlaločný

Loubinec trojlaločný je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se často používá pro zahradnické účely. Může být vysazena jako živý plot, aby poskytla soukromí a ochranu. Jeho listy se mění barvy v závislosti na ročním období, což přidává zahradě barevnost. Rostlina také produkuje malé fialové květy, které jsou oblíbeným potravinovým zdrojem pro hmyz. Loubinec trojlaločný může být také vysazen na stěny a budovy, aby se z nich stala zelená stěna. Rostlina je schopna růst na jakémkoli typu půdy a je odolná vůči suchu. Je to také velmi snadno pěstovatelná rostlina, která nevyžaduje mnoho péče.

Botanický popis

Loubinec trojlaločný je vytrvalá, převislá liána s dlouhými, tmavě zelenými listy. Listy jsou vejčité až eliptické, s třemi laloky na každé straně. Na vrcholu listu je malý, bílý květ. Květy se mění v červené bobule, které jsou oblíbenou potravou ptáků. Loubinec trojlaločný rychle roste a může dosáhnout délky až 30 metrů. Rostlina má silné kořeny, které ji umožňují přichytit se k jiným rostlinám nebo budovám. Loubinec trojlaločný je odolný vůči suchu a mrazu a je vhodný pro použití jako okrasná rostlina.

Původ a rozšíření Loubinec trojlaločný

Loubinec trojlaločný je druh rostliny z čeledi Vitaceae. Pochází z Číny, Japonska a Koreje. Jeho přirozené rozšíření se rozkládá od severovýchodní Číny po jihovýchodní Rusko. Rostlina se také vyskytuje ve Spojených státech amerických, kde byla dovážena v 19. století. Loubinec trojlaločný je oblíbenou okrasnou rostlinou pro své listy, které se mění barvy v průběhu roku. Na jaře a na začátku léta jsou listy zelené, na podzim se zbarví do červena a na zimu se stanou purpurově fialové. Rostlina může růst až do výšky 10 metrů a může být použita jako živý plot nebo jako popínavá rostlina. Loubinec trojlaločný je nenáročný na péči a může být pěstován ve většině typů půdy.
Katalog » Popínavé rostliny » Loubinec trojlaločný