Vyberte stránku

Loubinec trojlaločný ‚Veitchii Robusta‘

Latinský název Parthenocissus tricuspidata 'Veitchii Robusta'

Popis rostliny

Loubinec trojlaločný 'Veitchii Robusta' je vytrvalá liána s tmavě zelenými listy, které mají tři laloky. Listy jsou obvykle asi 10 cm dlouhé a mají špičatý tvar. Na podzim se listy mění do nádherných odstínů žluté, oranžové a červené. Loubinec trojlaločný 'Veitchii Robusta' má také malé, bílé květy, které se objevují v červnu a červenci. Rostlina může růst až do výšky 15 metrů a je vhodná pro použití jako živý plot nebo pro zdobení stěn budov. Loubinec trojlaločný 'Veitchii Robusta' je odolný vůči mrazu až do -20 °C.

Jak pěstovat Loubinec trojlaločný ‚Veitchii Robusta‘

Loubinec trojlaločný ‘Veitchii Robusta’ je vytrvalá, půdopokryvná rostlina, která se často používá k oplocení a zahradním plotům. Je to velmi odolná rostlina, která může růst až do výšky 10 metrů. Jeho listy jsou tmavě zelené a mají tři laloky. Kvete bílými květy a plody jsou červené. Pěstování Loubince trojlaločného ‘Veitchii Robusta’ je snadné. Je to nenáročná rostlina, která může růst na mnoha různých druzích půd. Může růst ve slunných i polostinných oblastech. Nejlépe se mu daří na lehkých, propustných půdách s dobrou drenáží. Loubinec trojlaločný ‘Veitchii Robusta’ by měl být zaléván jednou týdně, aby se zabránilo přemokření. Rostlina by měla být také hnojena každé dva až tři týdny po celou vegetační sezónu. Loubinec trojlaločný ‘Veitchii Robusta’ může být řezán pro údržbu. Prořezávání by mělo být prováděno na jaře, aby se rostlina udržela v kompaktním tvaru. Loubinec trojlaločný ‘Veitchii Robusta’ je odolný vůči škůdcům a chorobám. Nicméně, může být napadeno mšicemi a padlím. Tyto škůdce lze odstranit postřikem pesticidu.

Využití Loubinec trojlaločný ‚Veitchii Robusta‘

Loubinec trojlaločný ‚Veitchii Robusta‘ je vysoce dekorativní rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Jeho listy jsou zelené s tmavě červenými skvrnami a může růst až do výšky 10 metrů. Rostlina je velmi odolná a snadno se pěstuje. Může být použita k vytvoření zelených stěn, které mohou být použity k oddělení prostorů nebo k vytvoření zeleného pozadí. Může být také použit k oplocení nebo k vytvoření zelených stínů. Loubinec trojlaločný ‚Veitchii Robusta‘ je také velmi oblíbený pro svou schopnost rychle růst a jeho schopnost přizpůsobit se různým podmínkám.

Botanický popis

Parthenocissus tricuspidata 'Veitchii Robusta' je vytrvalá liána s dlouhými, tříčetnými listy. Listy jsou vejčité až eliptické, s tmavě zelenou barvou a lesklým povrchem. Na podzim se listy zbarví do červena. Rostlina má také malé, bílé květy, které se objevují na jaře. Květy jsou následovány malými, černými plody. Loubinec trojlaločný 'Veitchii Robusta' je oblíbený pro svou schopnost rychle růst a vytvářet hustou zelenou stěnu. Je to odolná rostlina, která může růst až do výšky 10 metrů.

Původ a rozšíření Loubinec trojlaločný ‚Veitchii Robusta‘

Loubinec trojlaločný ‘Veitchii Robusta’ je hybridní odrůda loubince trojlaločného (Parthenocissus tricuspidata). Tato odrůda byla vyšlechtěna v Anglii ve 20. století a je pojmenována po britském sběrateli rostlin, Henrym Veitchovi. Tato odrůda je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a odolnost vůči škůdcům. Roste rychle a může dosáhnout výšky až 15 metrů. Jeho listy jsou tmavě zelené a mají tři laloky. Květy jsou malé, bílé až růžové a plody jsou červené bobule. Loubinec trojlaločný ‘Veitchii Robusta’ se pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost a schopnost rychle růst. Je to oblíbená volba pro okrasné účely a je často používán jako živý plot. Jeho odolnost vůči škůdcům a chorobám také činí z něj populární volbu pro pěstitele.
Katalog » Popínavé rostliny » Loubinec trojlaločný ‚Veitchii Robusta‘