Vyberte stránku

Loubinec trojlaločný ‚Fenway Park‘

Latinský název Parthenocissus tricuspidata 'Fenway Park'

Popis rostliny

Parthenocissus tricuspidata 'Fenway Park' je vytrvalá liána, která může dosahovat délky až 15 metrů. Listy jsou ve tvaru trojlaločného srdce a mohou dosahovat až 10 cm v průměru. Loubinec trojlaločný 'Fenway Park' kvete bílými květy v červnu a červenci, které se později promění v modré bobule. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -29 ° C. Je to rychle rostoucí rostlina, která může být použita k zakrytí stěn, plotů nebo jiných struktur.

Jak pěstovat Loubinec trojlaločný ‚Fenway Park‘

Loubinec trojlaločný ‚Fenway Park‘ je vytrvalá liána, která se může použít k okrasným účelům. Je to odolná rostlina, která může růst až do výšky 15 metrů. Loubinec trojlaločný ‚Fenway Park‘ má tmavě zelené listy s bílými skvrnami a červenými lístky. Kvete bílými květy v červnu a červenci. Pěstování Loubince trojlaločného ‚Fenway Park‘ je snadné. Rostlina potřebuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Vyžaduje pravidelné zalévání, ale nesmí být přelévána. Loubinec trojlaločný ‚Fenway Park‘ může být řezán, aby se udržel v požadované velikosti. Může být také přesazován, pokud je to nutné.

Využití Loubinec trojlaločný ‚Fenway Park‘

Loubinec trojlaločný ‚Fenway Park‘ je vytrvalá rostlina, která se často používá k okrasným účelům. Jeho listy jsou zelené a mohou se měnit na červenou barvu v závislosti na počasí. Rostlina může růst až do výšky 10 metrů a má silné kořeny, které ji udržují pevně na místě. Loubinec trojlaločný ‚Fenway Park‘ je skvělou volbou pro použití jako živý plot nebo pro zahradní dekorace. Může být také použit k zahalení nevzhledných objektů, jako jsou například nízké zdi nebo ploty. Rostlina může být také použita k oživení stěn budov nebo jako přírodní stínítko.

Botanický popis

Loubinec trojlaločný ‘Fenway Park’ je vytrvalá liána s tmavě zelenými listy, které se mohou měnit na žlutou, oranžovou nebo červenou barvu v závislosti na ročním období. Listy jsou ve tvaru srdce a mají tři laloky. Květy jsou malé, bílé a vyrůstají na dlouhých stopkách. Plody jsou červené bobule. Loubinec trojlaločný ‘Fenway Park’ je nenáročná rostlina, která rychle roste a může dosáhnout výšky až 15 metrů. Je to ideální rostlina pro použití jako živý plot nebo pro zdobení stěn budov.

Původ a rozšíření Loubinec trojlaločný ‚Fenway Park‘

Loubinec trojlaločný ‘Fenway Park’ je kříženec mezi Parthenocissus tricuspidata a Parthenocissus quinquefolia. Rostlina pochází z Číny a byla vyšlechtěna v USA. Je to jedna z nejpopulárnějších odrůd loubince trojlaločného. Rostlina se šíří po celém světě a je oblíbená pro svou odolnost, rychlý růst a schopnost přilnout ke skalám, plotům a stěnám. Je to oblíbená rostlina pro použití v zahradách, na balkonech a terasách. Může být také použita jako okrasná rostlina pro vytváření zelených stěn. Loubinec trojlaločný ‘Fenway Park’ má sytě zelené listy, které se mění na červeno-hnědou barvu v podzimních měsících. Květy jsou bílé a plody jsou černé bobule. Rostlina může dosáhnout výšky až 15 metrů.
Katalog » Popínavé rostliny » Loubinec trojlaločný ‚Fenway Park‘