Vyberte stránku

Leknín ‚Yellow Sensation‘

Latinský název Nymphaea 'Yellow Sensation'

Popis rostliny

Nymphaea 'Yellow Sensation' je druh vodní rostliny, která je oblíbená pro svou jasnou žlutou barvu. Roste ve vodě až do hloubky 1,2 metru a má velké, zaoblené listy, které se mohou pohybovat od zelené po žlutou. Květy jsou velké, bílé s oranžovými skvrnami a mají průměr až 10 cm. Je to vytrvalá rostlina, která se nejlépe daří ve slunných oblastech, ale může růst i ve stínu. Je to nenáročná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je to ideální volba pro ozdobení jezírek, fontán a jiných vodních ploch.

Jak pěstovat Leknín ‚Yellow Sensation‘

Leknín ‘Yellow Sensation’ je vzácný druh vodního leknínu, který se vyznačuje svými jasně žlutými květy. Tento druh je velmi oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají něco, co bude trvat dlouhou dobu a bude přidávat záblesky barev do jejich akvária. Pěstování leknínu ‘Yellow Sensation’ je velmi jednoduché. Nejprve je třeba zajistit, aby byla voda v akváriu čistá a měla správnou teplotu. Leknín ‘Yellow Sensation’ preferuje teploty mezi 18-22 stupni Celsia. Poté je třeba vložit rostlinu do akvária a ujistit se, že je dostatečně zakotvena. Doporučuje se použít substrát nebo kameny, aby se rostlina udržela na svém místě. Leknín ‘Yellow Sensation’ potřebuje dostatek světla, aby mohl krásně kvést. Proto je důležité, aby bylo akvárium umístěno na místě, kde bude mít dostatek přímého slunečního světla. Rostlina také potřebuje dostatek živin, aby mohla růst. Můžete ji hnojit speciálními hnojivy pro vodní rostliny nebo můžete přidat do akvária živé řasy. Leknín ‘Yellow Sensation’ je velmi odolný druh, který může snadno přežít v akváriu. Jeho květy mohou trvat až několik týdnů a dodají vašemu akváriu krásnou barvu. S trochou péče a úsilí můžete mít krásnou rostlinu, která bude trvat dlouhou dobu.

Využití Leknín ‚Yellow Sensation‘

Leknín 'Yellow Sensation' je krásná vodní rostlina, která může být použita k ozdobení vodních ploch. Jeho žluté květy jsou velmi dekorativní a mohou přidat barvu a zábavu do jezírek, fontán nebo jiných vodních nádrží. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může být užitečná pro filtraci vody. Leknín 'Yellow Sensation' může být také použit jako potrava pro ryby, protože jeho listy jsou velmi chutné. Rostlina je také velmi odolná a může přežít i v extrémních podmínkách.

Botanický popis

Leknín „Yellow Sensation“ je druh vodního leknínu, který pochází z Číny. Rostlina má velké, žluté, kulaté květy s tmavě fialovými okraji. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny listy, které jsou zelené až nažloutlé barvy. Listy jsou vejčité až eliptické a mají dlouhé, úzké lístky. Leknín „Yellow Sensation“ je vhodný pro pěstování ve vodních nádržích nebo jezírcích. Je to trvalka, která může růst až do hloubky 1,2 metru.

Původ a rozšíření Leknín ‚Yellow Sensation‘

Leknín „Yellow Sensation“ je hybridní druh vodního leknínu, který byl vyšlechtěn v Nizozemsku v roce 2007. Je to kříženec mezi druhy Nymphaea „Pygmaea Helvola“ a Nymphaea „Marliacea Chromatella“. Rostlina má žluté květy s červenými skvrnami a její listy jsou zelené s bílými skvrnami. Leknín „Yellow Sensation“ se rychle rozšířil po celém světě a je oblíbený pro svou nenáročnost a dekorativní účinek. Jeho žluté květy jsou velmi atraktivní a jeho listy jsou velmi odolné. Rostlina je vhodná pro pěstování ve vodních nádržích, fontánách a jezírcích. Může být také pěstován ve vodních nádobách na terasách nebo na zahradách. Leknín „Yellow Sensation“ je také vhodný pro pěstování v akváriích.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Yellow Sensation‘