Vyberte stránku

Leknín ‚Sirius‘

Latinský název Nymphaea 'Sirius'

Popis rostliny

Leknín 'Sirius' je druh vodní lilií, který pochází z Číny. Má velké, sytě fialové květy s bílými skvrnami a žlutým středem. Květy se otevírají ráno a zavírají večer. Listy jsou zelené, lesklé a mírně zaoblené. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,5 metru a je vhodná pro akvária i jezírka. Leknín 'Sirius' je odolný vůči chorobám a je snadno pěstovatelný.

Jak pěstovat Leknín ‚Sirius‘

Leknín ‘Sirius’ je vytrvalá vodní rostlina, která se často používá k ozdobení vodních ploch. Je to velmi nenáročná rostlina, která může růst ve všech druzích vodních prostředí, včetně jezer, rybníků a bazénů. Pěstování: 1. Vyberte si správné místo: Leknín ‘Sirius’ potřebuje slunné místo s dostatečnou hloubkou vody. Může růst ve vodě až do hloubky 1,5 metru. 2. Připravte půdu: Před vysazením leknínu ‘Sirius’ byste měli připravit půdu. Použijte směs písku a rašeliny nebo jinou obdobnou směs. 3. Vysaďte rostlinu: Leknín ‘Sirius’ se může vysazovat buď do vody, nebo na břeh. Pokud se rozhodnete vysadit rostlinu do vody, ujistěte se, že je dostatečně hluboká. 4. Udržujte rostlinu: Leknín ‘Sirius’ potřebuje pravidelnou péči. Udržujte vodu čistou a odstraňujte plevele. Rostlina také potřebuje dostatek živin, takže ji občas hnojte. 5. Řežte rostlinu: Leknín ‘Sirius’ je nutné občas řezat, aby se zabránilo jeho přemnožení. Řezy by měly být prováděny v létě, aby se rostlina mohla zotavit před zimou.

Využití Leknín ‚Sirius‘

Leknín ‘Sirius’ je velmi dekorativní druh vodní rostliny, který se často používá v akváriích a jezírcích. Jeho květy jsou bílé s fialovým okrajem a mohou dosáhnout průměru až 10 cm. Rostlina má také velmi atraktivní listy, které jsou zelené s modrým nádechem. Leknín ‘Sirius’ se často používá k ozdobení akvárií a jezírek. Jeho květy a listy dodávají akváriím a jezírkům příjemnou atmosféru. Rostlina může být také použita k filtraci vody, protože absorbuje škodlivé látky z vody. Leknín ‘Sirius’ může být také použit k ochraně rybí populace. Jeho listy poskytují rybám úkryt před predátory a jeho květy poskytují rybám potravu. Leknín ‘Sirius’ je také vhodný pro pěstování ve venkovních jezírcích. Jeho květy a listy dodají jezírku příjemnou atmosféru a jeho kořeny pomáhají udržovat vodu čistou.

Botanický popis

Leknín 'Sirius' je druh vodního leknínu, který je často používán jako okrasná rostlina v akváriích a jezírcích. Roste ve vodě až do hloubky 1,5 metru. Má velké, sytě zelené listy, které se mohou pohybovat od 8 do 20 palců v průměru. Květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mohou dosahovat až 4 palce v průměru. Květy se objevují na konci léta a trvají až do podzimu. Leknín 'Sirius' je odolný vůči mrazu až do teplot -20 stupňů Celsia.

Původ a rozšíření Leknín ‚Sirius‘

Leknín ‘Sirius’ (Nymphaea ‘Sirius’) je hybridní druh vodního leknínu, který byl vyšlechtěn v Holandsku. Tento druh leknínu byl vyšlechtěn v roce 1994 a jeho rodiči jsou Nymphaea ‘Pygmaea Helvola’ a Nymphaea ‘Pygmaea Rubra’. Leknín ‘Sirius’ se rychle rozšířil po celém světě a je oblíbený pro svou nenáročnost a snadnou péči. Je to jedna z nejběžnějších odrůd leknínu, které se používají v akváriích a vodních zahradách. Rostlina má malé, kulaté listy, které mají na okrajích zaoblené hrany a jsou zbarvené do světle zelené barvy. Květy jsou bílé s růžovými skvrnami a mají průměr asi 5 cm. Leknín ‘Sirius’ je odolný vůči chladu a může růst ve vodě s teplotou mezi 10-25 °C. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve většině typů vody, ale preferuje mírně alkalickou vodu. Je to rychle rostoucí rostlina, která může dosáhnout výšky až 30 cm.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Sirius‘