Vyberte stránku

Leknín ‚Robinsoni‘

Latinský název Nymphaea 'Robinsoni'

Popis rostliny

Nymphaea 'Robinsoni' je druh vodního leknínu, který pochází z jihovýchodní Asie. Rostlina má velké, sytě zelené listy, které se mohou dosahovat až do průměru 30 cm. Květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mají průměr až 10 cm. Rostlina je schopna růst ve většině druhů vodních nádrží, ale nejlépe roste ve vodních nádržích s hlubokou vodou. Je to velmi odolná rostlina a je schopna přežít i ve velmi chladných podmínkách.

Jak pěstovat Leknín ‚Robinsoni‘

Leknín ‘Robinsoni’ je druh vodního leknínu, který je oblíbený pro svou nádhernou barvu a velké květy. Je to snadno pěstovatelná rostlina, která může být pěstována ve vodních nádržích, fontánách nebo jezírcích. Chcete-li pěstovat leknín ‘Robinsoni’, budete potřebovat následující: • Vodní nádrž nebo jezírko s hloubkou alespoň 30 cm • Substrát pro vodní rostliny • Leknín ‘Robinsoni’ semena nebo sazenice Nejprve je třeba připravit vodní nádrž nebo jezírko. Ujistěte se, že má dostatečnou hloubku pro leknín ‘Robinsoni’. Poté přidejte substrát pro vodní rostliny do nádrže. Poté můžete zasít semena leknínu ‘Robinsoni’ nebo zasadit sazenice. Semena se musí zasít na hladinu vody a sazenice se musí zasadit do substrátu. Ujistěte se, že voda v nádrži je čistá a bez chemikálií. Leknín ‘Robinsoni’ potřebuje slunné stanoviště a teplou vodu. Leknín ‘Robinsoni’ je velmi odolná rostlina a je schopná růst ve většině podmínek. Může být pravidelně koseno, aby se udržela jeho tvar.

Využití Leknín ‚Robinsoni‘

Leknín Robinsoni je druh vodního leknínu, který se často používá v akváriích a jezírcích. Jeho krásné fialové květy s bílými skvrnami jsou velmi dekorativní a přitahují mnoho druhů hmyzu. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může růst ve vodě až do hloubky 1,2 metru. Leknín Robinsoni je také vhodný pro filtrace vody, protože absorbuje škodlivé látky z vody a udržuje ji čistou. Rostlina také produkuje kyslík, což je pro ryby a další vodní živočichy velmi důležité. Leknín Robinsoni je také oblíbeným druhem pro pěstování v květináčích. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunci i ve stínu. Je to také velmi odolná rostlina, která může přežít i v extrémních podmínkách. Leknín Robinsoni je také vhodný pro výzdobu zahrad a parků. Jeho krásné květy přidají každé zahradě nebo parku krásu a barevnost. Rostlina je také velmi odolná a může přežít i v extrémních podmínkách.

Botanický popis

Leknín ‘Robinsoni’ je vodní rostlina, která patří do čeledi Nymphaeaceae. Rostlina má kulatou, zelenou, listnatou rostlinu s dlouhými, tenkými stonky. Listy jsou ve tvaru srdce a mají na okrajích malé zuby. Květy jsou velké, bílé a mají šest lístků. Květy se objevují od června do srpna. Plody jsou malé, černé bobule. Leknín ‘Robinsoni’ je oblíbená vodní rostlina, která je vhodná pro akvária a jezírka.

Původ a rozšíření Leknín ‚Robinsoni‘

Leknín Robinsoni je hybridní druh vodního leknínu, který byl vyšlechtěn v roce 1936 v Anglii. Tento druh byl pojmenován po anglickém botanikovi a přírodovědci Siru Williamu Robinsonovi. Tento druh leknínu se rychle rozšířil po celém světě a je oblíbený pro svou nádhernou květinu s bílými okvětními lístky a červeným středem. Rostlina má také velké, zelené listy, které jsou ve tvaru srdce. Leknín Robinsoni je oblíbený pro svou schopnost růst ve vodních nádržích, jezírcích a fontánách. Je to také oblíbená rostlina pro akvária a jeho květy jsou často používány jako dekorace. Leknín Robinsoni je odolný vůči mrazu a může růst ve většině klimatických podmínek. Je to také velmi snadno pěstovatelná rostlina, která může růst ve většině typů půdy.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Robinsoni‘