Vyberte stránku

Leknín ‚Pygmaea Rubra‘

Latinský název Nymphaea 'Pygmaea Rubra'

Popis rostliny

Nymphaea 'Pygmaea Rubra' je druh vodní rostliny, který patří do čeledi Nymphaeaceae. Je to malá, trpasličí odrůda leknínu, která má kompaktní, kulatý tvar. Listy jsou zelené, s červenými skvrnami a okrajem. Květy jsou malé, červené, s bílými skvrnami. Rostlina se nejlépe daří ve sladké vodě, kde se může šířit svými kořeny.

Jak pěstovat Leknín ‚Pygmaea Rubra‘

Leknín Pygmaea Rubra je malá, kompaktní vodní rostlina, která se často používá k ozdobení akvárií. Je to velmi nenáročná rostlina, která může růst ve většině typů vody. 1. Připravte si substrát. Leknín Pygmaea Rubra potřebuje hluboký substrát, aby mohl růst. Můžete použít směs písku a říčního štěrku nebo speciální substrát pro vodní rostliny. 2. Umístěte rostlinu do akvária. Leknín Pygmaea Rubra může být umístěn do akvária na dno nebo na břeh. Ujistěte se, že je dostatek světla a tepla, aby rostlina mohla růst. 3. Udržujte vodu čistou. Leknín Pygmaea Rubra potřebuje čistou vodu, aby mohl růst. Ujistěte se, že filtrujete vodu a udržujete ji čistou. 4. Udržujte vodu vyváženou. Leknín Pygmaea Rubra potřebuje vyváženou vodu s odpovídajícím pH a tvrdostí. Ujistěte se, že pravidelně testujete vodu a upravujete ji podle potřeby. 5. Udržujte rostlinu zalitou. Leknín Pygmaea Rubra potřebuje být pravidelně zalitý, aby mohl růst. Ujistěte se, že rostlinu pravidelně zaléváte. 6. Udržujte rostlinu řezanou. Leknín Pygmaea Rubra potřebuje být pravidelně řezaný, aby mohl růst. Ujistěte se, že rostlinu pravidelně řežete, aby byla zdravá a silná.

Využití Leknín ‚Pygmaea Rubra‘

Leknín Pygmaea Rubra je malá vodní rostlina, která se často používá v akváriích. Rostlina může být použita k ozdobení akvária a také k poskytnutí úkrytu pro ryby. Rostlina může být také použita k filtraci vody, protože absorbuje škodlivé látky z vody. Rostlina může být také použita k omezení růstu alg. Rostlina může být také použita jako potrava pro ryby, protože obsahuje vitamíny a minerály.

Botanický popis

Leknín 'Pygmaea Rubra' je malá, trvalka, vodní rostlina z čeledi Nymphaeaceae. Roste ve vodě až do hloubky 1,5 metru. Listy jsou malé, kulaté až oválné, s lesklou, tmavě zelenou barvou. Květy jsou malé, jednotlivé, s červenými nebo růžovými lístky. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé, černé bobule. Tato rostlina může být pěstována ve vodních nádržích, fontánách nebo v akváriích.

Původ a rozšíření Leknín ‚Pygmaea Rubra‘

Leknín Pygmaea Rubra (Nymphaea 'Pygmaea Rubra') je druh vodní rostliny, který pochází z jižní Afriky. Tato rostlina je obecně považována za jednu z nejmenších vodních rostlin na světě. Roste ve vodních plochách, jako jsou jezera, rybníky a řeky. Tato rostlina se šíří po celém světě a je oblíbená pro svou nenáročnost a snadnou péči. Je to oblíbená volba pro akvária a vodní zahrady, protože její listy a květy dodávají vodnímu prostředí zajímavý vzhled. Leknín Pygmaea Rubra má malé, červené květy a zelené listy. Květy se objevují v létě a trvají až do podzimu. Rostlina může dosáhnout výšky až 10 cm a její listy mohou dosáhnout až 15 cm. Tato rostlina potřebuje slunné místo s dostatkem světla a tepla. Vyžaduje také pravidelnou údržbu, aby se udržela ve zdraví. Je důležité, abyste ji pravidelně čistili od nečistot a odstranili přebytečnou vodu.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Pygmaea Rubra‘