Vyberte stránku

Leknín ‚Perrys Strawberry Pink‘

Latinský název Nymphaea 'Perrys Strawberry Pink'

Popis rostliny

Nymphaea 'Perrys Strawberry Pink' je druh leknínu s krásnými růžovými květy. Květy mají tmavší růžovou barvu s bílými skvrnami a žlutým středem. Listy jsou zelené, vejčité až oválné, s lesklým povrchem. Rostlina má ráda teplé, slunné stanoviště a vyžaduje dostatek vody. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do akvárií, fontán a jezírek.

Jak pěstovat Leknín ‚Perrys Strawberry Pink‘

Leknín ‘Perrys Strawberry Pink’ je krásná vodní rostlina, která je ideální pro ozdobení jezírek a fontán. Je to trvalka, která může být pěstována ve vodních nádržích s hloubkou až 30 cm. Rostlina má růžové květy s bílými skvrnami a listy jsou zelené s bílými skvrnami. Chcete-li pěstovat Leknín ‘Perrys Strawberry Pink’, nejprve si vyberte místo, kde bude rostlina pěstována. Místo by mělo být slunné až polostinné a mělo by být chráněno před silným větrem. Poté připravte půdu tak, že ji smícháte s rašelinou a pískem. Poté můžete zasadit rostlinu do připravené půdy. Ujistěte se, že kořeny rostliny jsou dobře uzemněny a že je dostatek prostoru pro růst. Poté naplňte nádrž vodou až po úroveň kořenů rostliny. Udržujte vodu čistou a bez řas. Pokud je to nutné, můžete použít filtr, abyste zabránili šíření řas. Ujistěte se, že voda je dostatečně hnojena, aby rostlina mohla růst. Leknín ‘Perrys Strawberry Pink’ je odolná rostlina, která může být pěstována v teplotách od -10°C do 40°C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo péče.

Využití Leknín ‚Perrys Strawberry Pink‘

Leknín 'Perrys Strawberry Pink' je vytrvalá, krásná rostlina s jasně růžovými květy, které se objevují od června do září. Je to skvělá volba pro ozdobení jezírek, bazénů nebo fontán. Jeho listy jsou velké a tmavě zelené, což přidává další krásu do okolí. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může růst ve vodě až do hloubky 1,2 metru. Je to skvělý způsob, jak oživit vodní plochy a dodat jim životní prostředí. Leknín 'Perrys Strawberry Pink' je také skvělou volbou pro akvárium, protože jeho listy poskytují útočiště pro malé ryby a jeho květy přidávají barevnost.

Botanický popis

Leknín 'Perrys Strawberry Pink' je vytrvalá, poloopadavá vodní rostlina s krásnými růžovými květy. Květy jsou velké, až 10 cm v průměru, s mnoha okvětními lístky. Listy jsou zelené, vejčité až eliptické, s bílými skvrnami. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Je to vytrvalá rostlina, která se dobře hodí do jezírek a vodních nádrží.

Původ a rozšíření Leknín ‚Perrys Strawberry Pink‘

Leknín ‘Perrys Strawberry Pink’ (Nymphaea 'Perrys Strawberry Pink') je hybridní druh vodní rostliny, který byl vyšlechtěn v USA. Je to hybrid mezi Nymphaea odorata a Nymphaea rubra. Tato rostlina je oblíbená pro svou jasnou růžovou barvu a její schopnost přizpůsobit se různým typům akvárií. Leknín ‘Perrys Strawberry Pink’ se šíří po celém světě. Roste ve všech typech vodních prostředí, od malých akvárií po velké jezera. Jeho růžové listy a květy jsou oblíbené pro dekoraci akvárií a vodních ploch. Rostlina je také často používána pro biologickou filtraci vody.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Perrys Strawberry Pink‘