Vyberte stránku

Leknín ‚Perrys Stellar Red‘

Latinský název Nymphaea 'Perrys Stellar Red'

Popis rostliny

Nymphaea 'Perrys Stellar Red' je druh vodní rostliny z čeledi Nymphaeaceae. Je to krásná, středně velká, okrasná vodní rostlina s jasně červenými květy. Květy mají šest lístků a jsou asi 3 cm velké. Listy jsou tmavě zelené, vejčité až oválné, s bílými skvrnami. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm. Může růst ve vodě až do hloubky 1,2 m. Nejlépe se daří ve slunném prostředí. Je to trvalá rostlina, která se může šířit pomocí odnoží.

Jak pěstovat Leknín ‚Perrys Stellar Red‘

Leknín „Perrys Stellar Red“ je krásná, vzácná odrůda leknínu, která se vyznačuje svými jasně červenými květy. Tento druh je velmi snadno pěstovatelný a může být pěstován ve vodních nádržích, fontánách nebo ve větších akváriích. Pěstování leknínu „Perrys Stellar Red“ je velmi snadné. Rostlina potřebuje slunné stanoviště s dostatkem vody. Voda by měla být mělká a čistá, s pH mezi 6,5 a 7,5. Rostlina může růst ve vodě až do hloubky 30 cm. Leknín „Perrys Stellar Red“ může být také pěstován ve vyvýšených nádržích, kde je dostatek vody a slunce. Kromě toho je důležité, abyste rostlinu pravidelně hnojili. Nejlépe je použít univerzální hnojivo pro vodní rostliny. Hnojení by mělo být prováděno každé 2-3 týdny po dobu celého vegetačního období. Leknín „Perrys Stellar Red“ je odolný vůči chorobám a škůdcům. Nicméně, je důležité, abyste pravidelně kontrolovali rostlinu a odstraňovali všechny listy, které jsou poškozené nebo nemocné. Pokud se o rostlinu správně staráte, můžete se těšit na krásné červené květy po celé léto.

Využití Leknín ‚Perrys Stellar Red‘

Leknín 'Perrys Stellar Red' je druh vodní rostliny, která je oblíbená pro svou nádhernou červenou barvu a velké květy. Je to skvělá volba pro ozdobení jezírek, fontán a jiných vodních ploch. Rostlina je odolná vůči chorobám a škůdcům, takže je snadné ji udržovat. Leknín 'Perrys Stellar Red' může být také použit jako potrava pro ryby, protože jeho listy jsou bohaté na živiny. Rostlina je také schopna filtrovat škodlivé látky z vody, což je další výhoda.

Botanický popis

Leknín 'Perrys Stellar Red' je vytrvalá vodní rostlina, která pochází z čeledi Nymphaeaceae. Rostlina má kulatý, plovoucí kmen s krátkými, široce rozloženými listy. Listy jsou tmavě zelené a mají krásnou sytě červenou barvu. Květy jsou velké, bílé a mají krásnou sytě červenou barvu. Květy se objevují od června do září. Leknín 'Perrys Stellar Red' je vhodný pro použití ve vodních nádržích a jezírcích.

Původ a rozšíření Leknín ‚Perrys Stellar Red‘

Leknín „Perrys Stellar Red“ je hybridní druh nymféie, který byl vyšlechtěn v roce 1996 v Kalifornii. Tento hybrid je kříženec mezi Nymphaea 'Pygmaea Rubra' a Nymphaea 'Tuberosa'. Je to velmi oblíbená rostlina, která se často používá v akváriích a jezírcích. Leknín „Perrys Stellar Red“ se dnes pěstuje po celém světě. Je obzvláště oblíbený v USA, Kanadě, Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Rostlina může být také nalezena v Evropě, ale je méně obvyklá. Rostlina je také oblíbená pro svou odolnost vůči chladu a schopnost růst ve vodních nádržích s nízkou hladinou vody.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Perrys Stellar Red‘