Vyberte stránku

Leknín ‚Perrys Pink Delight‘

Latinský název Nymphaea 'Perrys Pink Delight'

Popis rostliny

Nymphaea 'Perrys Pink Delight' je vodní rostlina s krásnými růžovými květy. Je to středně velká rostlina, která může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Květy jsou velké, měří až 15 cm v průměru a mají jemnou růžovou barvu. Listy jsou zelené a mohou být až 30 cm dlouhé. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -15 °C. Je to vytrvalá rostlina, která se nejlépe daří ve vodních plochách s hlubokou vodou.

Jak pěstovat Leknín ‚Perrys Pink Delight‘

Leknín ‘Perrys Pink Delight’ je krásná vodní rostlina, která se vyznačuje svými jasně růžovými květy. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována ve většině typů akvárií. 1. Připravte si akvárium. Leknín ‘Perrys Pink Delight’ potřebuje hluboké akvárium s dostatkem prostoru pro růst. Nejlepší je akvárium s hloubkou alespoň 30 cm. 2. Přidejte substrát. Pro leknín ‘Perrys Pink Delight’ je nejlepší použít substrát na bázi řas, který poskytuje dostatek živin a udržuje pH v akváriu stabilní. 3. Přidejte rostlinu. Leknín ‘Perrys Pink Delight’ by měl být umístěn do středu akvária, aby měl dostatek světla a místa pro růst. 4. Udržujte vodu čistou. Leknín ‘Perrys Pink Delight’ potřebuje čistou vodu, aby se mohl správně rozvíjet. Proto je důležité pravidelně měnit vodu a čistit filtr. 5. Udržujte teplotu vody. Leknín ‘Perrys Pink Delight’ preferuje teplotu vody mezi 18-24°C. 6. Udržujte vodu kyselou. Leknín ‘Perrys Pink Delight’ preferuje kyselou vodu s pH mezi 6,5-7,5. 7. Udržujte vodu dostatečně kyslou. Leknín ‘Perrys Pink Delight’ potřebuje kyselou vodu, aby se mohl správně rozvíjet. Proto je důležité pravidelně měřit hladinu kyselosti vody. 8. Přidejte živiny. Leknín ‘Perrys Pink Delight’ potřebuje dostatek živin, aby se mohl správně rozvíjet. Proto je důležité pravidelně přidávat živiny do vody.

Využití Leknín ‚Perrys Pink Delight‘

Leknín „Perrys Pink Delight“ je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina do akvárií a jezírek. Je to velmi dekorativní rostlina s růžovými květy, které kvetou od června do září. Rostlina může být také použita k ozdobení bazénů a fontán. Tato rostlina je také vhodná pro pěstování ve vodě, protože má schopnost filtrovat škodlivé látky z vody. Může také snížit hladinu dusičnanů a fosfátů ve vodě. Leknín „Perrys Pink Delight“ je také vhodný pro pěstování na suchu. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných nebo polostinných místech. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 1,2 metru. Tato rostlina je také vhodná pro pěstování v květináčích. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve vlhkém a dobře odvodněném substrátu. Je to také vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 0,6 metru. Leknín „Perrys Pink Delight“ je také vhodný pro pěstování v zahradách. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných nebo polostinných místech. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 1,2 metru. Květy jsou růžové a kvetou od června do září.

Botanický popis

Nymphaea 'Perrys Pink Delight' je vodní rostlina s krásnými růžovými květy. Květy jsou velké, až 8 cm široké, a mají 6 lístků. Každý lístek má bílou linku po obvodu. Květy se objevují na nadzemních stoncích, které se zvedají nad hladinu vody. Listy jsou zelené, vejčité až oválné, až 25 cm dlouhé a 15 cm široké. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 m.

Původ a rozšíření Leknín ‚Perrys Pink Delight‘

Leknín ‘Perrys Pink Delight’ (Nymphaea ‘Perrys Pink Delight’) je hybridní druh leknínu, který byl vyšlechtěn v roce 1985. Jeho rodiči jsou Nymphaea ‘Pygmaea Rubra’ a Nymphaea ‘Pygmaea Alba’. Tento leknín má růžové květy s bílými okraji a jeho listy jsou zelené s malými bílými skvrnami. Tento leknín se šíří po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Je vhodný pro pěstování ve vodních nádržích, jezírcích a fontánách. Je také oblíbený pro svou schopnost snadno se množit. Leknín ‘Perrys Pink Delight’ je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Je to vynikající volba pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu, která je schopná přežít i v nejtěžších podmínkách.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Perrys Pink Delight‘