Vyberte stránku

Leknín ‚Leviathan‘

Latinský název Nymphaea 'Leviathan'

Popis rostliny

Nymphaea 'Leviathan' je druh vodní rostliny, která pochází z Afriky. Je to velká, vytrvalá rostlina s velkými, tmavě zelenými listy a bílými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou asi 5 cm v průměru. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,5 metru a její kořeny se mohou dostat až do hloubky 2 metry. Leknín 'Leviathan' je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Je to ideální rostlina pro akvária a jezírka, protože pomáhá udržovat vodu čistou a kyslíkovou.

Jak pěstovat Leknín ‚Leviathan‘

Leknín ‘Leviathan’ je velmi dekorativní druh vodní rostliny, který může být pěstován v akváriích nebo ve volné přírodě. Tento druh leknínu je charakterizován velkými, tmavě zelenými listy a bílými květy s červenými skvrnami. Pěstování leknínu ‘Leviathan’ je snadné a jeho nároky na péči jsou nízké. Rostlina potřebuje dostatek světla a tepla, aby se dobře dařila. Vhodné je umístit ji do akvária s hloubkou alespoň 30 cm. Leknín ‘Leviathan’ může růst i ve větších hloubkách, ale v takovém případě je nutné jej pravidelně zastřihávat, aby se zabránilo přílišnému růstu. Rostlina potřebuje dostatek živin, které jí dodáte pomocí speciálního akvarijního substrátu nebo přídavkem živin do vody. Je také důležité, aby byla voda čistá a bez chemikálií. Leknín ‘Leviathan’ se může množit pomocí odnoží, které se objevují na listech. Pokud se o leknín ‘Leviathan’ správně staráte, můžete se těšit na krásnou, zdravou rostlinu, která ozdobí váš akvárium.

Využití Leknín ‚Leviathan‘

Leknín „Leviathan“ je druh vodního leknínu, který se používá k ozdobení akvárií a jezírek. Jeho velké, tmavě fialové květy s bílými skvrnami na okrajích jsou velmi dekorativní a mohou být viděny na vzdálenost až několika metrů. Rostlina je schopna růst ve vodě až do hloubky 1,2 metru a její kořeny jsou schopny absorbovat živiny z vody. Tento druh leknínu je velmi odolný a může růst i ve velmi špatných podmínkách. Jeho listy jsou velmi odolné vůči vysokým teplotám a mohou růst i ve slané vodě. Rostlina je také schopna filtrovat škodlivé látky z vody a může být použita k čištění vody v akváriích a jezírcích.

Botanický popis

Nymphaea 'Leviathan' je vodní rostlina s velkými, sytě zelenými listy. Listy jsou ve tvaru srdce a mohou dosáhnout až 30 cm v průměru. Rostlina má také velké, bílé květy s fialovými skvrnami na okraji. Květy se otevírají v noci a mají silnou vůni. Květy jsou asi 10 cm v průměru a mají šest lístků. Rostlina má také malé, černé semena, která se vyskytují v malých, kulatých tobolkách. Nymphaea 'Leviathan' je vhodná pro pěstování ve vodních nádržích, jezírcích nebo rybnících.

Původ a rozšíření Leknín ‚Leviathan‘

Leknín „Leviathan“ je hybridní druh vodního leknínu, který byl vyšlechtěn v roce 2003 v USA. Tento druh leknínu je vysoce odolný a může růst ve většině podmínek. Jeho listy jsou velké a tmavě zelené s bílými skvrnami. Květy jsou velké, sytě červené a mají žluté středy. Leknín „Leviathan“ se rychle rozšířil po celých Spojených státech a je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost. Rostlina je oblíbená i v Evropě, Asii a Austrálii. Je to jedna z nejpopulárnějších vodních rostlin a je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Leknín „Leviathan“ je vhodný pro všechny typy akvárií a jeho květy přidávají akváriím krásný vzhled.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Leviathan‘