Vyberte stránku

Leknín ‚James Brydon‘

Latinský název Nymphaea 'James Brydon'

Popis rostliny

Nymphaea 'James Brydon' je druh vodního leknínu, který pochází z Jižní Afriky. Je to velmi nádherná rostlina s velkými, sytě zelenými listy a jasně růžovými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou asi 5 cm v průměru. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr a její listy mohou dosáhnout až 30 cm v průměru. Leknín 'James Brydon' je velmi odolný a snadno se pěstuje ve vodních nádržích, fontánách nebo jezírcích. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají nádhernou rostlinu do svého vodního ekosystému.

Jak pěstovat Leknín ‚James Brydon‘

Leknín ‘James Brydon’ je velmi krásná a vzácná nymféovitá rostlina, která se vyskytuje pouze ve Středozemním moři. Je to velmi nenáročná rostlina, která může být pěstována v akváriích, fontánách nebo jezírcích. Pěstování leknínu ‘James Brydon’ je snadné a nevyžaduje žádné speciální podmínky. Rostlina potřebuje dostatek světla, ale nesmí být vystavena přímému slunečnímu záření. Voda by měla být čistá a mírně alkalická s pH mezi 7,0 a 8,5. Teplota vody by měla být mezi 18 a 25 °C. Rostlina potřebuje dostatek živin, které lze dodat pomocí speciálních hnojiv pro akvária. Leknín ‘James Brydon’ může růst ve vodě až do hloubky 1,2 metru. Rostlina může být přesazována, ale je třeba ji přesazovat opatrně, aby nedošlo k poškození kořenů. Rostlina může být také řezána, aby se udržela ve střihu. Leknín ‘James Brydon’ je velmi odolná rostlina a je schopná růst v různých podmínkách. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí pěstovat nymféovité rostliny ve svých akváriích nebo fontánách.

Využití Leknín ‚James Brydon‘

Leknín 'James Brydon' je vytrvalá vodní rostlina, která se často používá k ozdobení vodních ploch. Je to velmi dekorativní rostlina s bílými květy a zelenými listy. Rostlina může být použita k ozdobení jezírek, rybníků nebo fontán. Může být také použita k oživení okrasných zahradních jezírek. Rostlina může být také použita k vytvoření živého plotu, který může sloužit jako bariéra proti ptákům a jiným škůdcům. Leknín 'James Brydon' je také dobrou volbou pro akvárium, protože jeho listy a květy dodávají akváriu přirozený vzhled. Rostlina může být také použita k filtrování vody v akváriu, protože její kořeny absorbují škodlivé látky z vody.

Botanický popis

Leknín „James Brydon“ je vytrvalá vodní rostlina, která pochází z Číny. Roste ve vodních plochách a jeho listy jsou ve tvaru srdce. Listy mají tmavě zelenou barvu a jsou pokryty malými bílými skvrnami. Květy jsou velké, bílé a mají žluté středy. Květy se objevují od června do září. Leknín „James Brydon“ může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen mírnou údržbu.

Původ a rozšíření Leknín ‚James Brydon‘

Leknín ‘James Brydon’ je hybridní druh nymféie, který byl vyšlechtěn v roce 1998 v Anglii. Je to kříženec mezi Nymphaea 'Marliacea Chromatella' a Nymphaea 'Pygmaea Helvola'. Tato rostlina je oblíbená pro svou nízkou velikost a jasnou žlutou barvu. Leknín ‘James Brydon’ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený zejména v zahradách a na akváriích. Rostlina je odolná vůči mrazu a dobře snáší i sucho. Je to vynikající volba pro ty, kteří chtějí pěstovat nymféii v chladnějším podnebí.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚James Brydon‘