Vyberte stránku

Leknín ‚Gonnere‘

Latinský název Nymphaea 'Gonnere'

Popis rostliny

Nymphaea 'Gonnere' je druh vodní rostliny, která se často používá pro dekoraci akvárií. Je to velmi atraktivní rostlina s velkými, sytě zelenými listy a bílými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obvykle 2-3 palce v průměru. Rostlina může růst až do výšky 12-18 palců a její listy mohou dosáhnout až 10 palců v průměru. Leknín 'Gonnere' je snadno pěstovatelný a může růst ve všech druzích akvárií. Potřebuje slunné místo a dostatek živin ve vodě. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována v jakémkoli akváriu.

Jak pěstovat Leknín ‚Gonnere‘

Leknín ‘Gonnere’ je vytrvalá vodní rostlina, která se používá k ozdobení vodních ploch. Je to velmi nenáročná rostlina, která může růst ve většině typů vodních prostředí. Rostlina má velké, sytě zelené listy a bílé květy s fialovým středem. Pokud chcete pěstovat leknín ‘Gonnere’, je důležité zajistit, abyste měli správné podmínky pro jeho růst. Nejprve je třeba zajistit, aby byla voda čistá a bez chemikálií. Voda by měla být také dostatečně hluboká na to, aby rostlina mohla růst. Dále je třeba zajistit, aby bylo dostatečné množství slunce. Leknín ‘Gonnere’ potřebuje alespoň 6 hodin slunečního svitu denně. Když máte správné podmínky, můžete začít s pěstováním leknínu ‘Gonnere’. Nejprve si musíte koupit semena nebo sazenice. Semena můžete vysít do substrátu nebo do písku. Sazenice můžete zasadit do substrátu nebo do vody. Jakmile jsou rostliny zasazeny, je důležité je pravidelně zalévat a udržovat vodu čistou. Leknín ‘Gonnere’ je nenáročná rostlina, která může růst ve většině typů vodních prostředí. Pokud dodržíte správné podmínky, můžete si užívat jeho krásné bílé květy s fialovým středem.

Využití Leknín ‚Gonnere‘

Leknín 'Gonnere' je druh vodní rostliny, který se často používá v akváriích a jezírcích. Jeho krásné, modré květy přitahují pozornost a dodávají akváriím nebo jezírkům příjemnou atmosféru. Rostlina může být také využita k omezení růstu řas, protože její kořeny absorbovat živiny, které by jinak podporovaly růst řas. Leknín 'Gonnere' může být také využit k omezení alg, protože jeho listy produkují látky, které inhibují růst alg. Rostlina může být také využita k omezení škodlivých bakterií, protože jeho kořeny produkují látky, které inhibují růst bakterií. Leknín 'Gonnere' je také vhodný pro pěstování v akváriích s rybami, protože jeho listy poskytují úkryt a skrývací místa pro ryby.

Botanický popis

Leknín „Gonnere“ je druh vodního leknínu (Nymphaea) z čeledi Nymphaeaceae. Rostlina má kulovitou, plazivou stonku, která se rozvětvuje do vzpřímených výhonů. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a na vrcholu zaoblené. Na vrcholu listu je krátký špičatý výběžek. Květy jsou bílé, velké až 5 cm v průměru, s tmavě fialovými skvrnami. Plodem je tobolka. Leknín „Gonnere“ je odolný vůči mrazu až do -15 °C. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 1,2 metru. Nejlépe roste ve stojaté vodě, ale může růst i ve vodě s nízkou hladinou. Je to ideální rostlina pro ozdobení jezírek a fontán.

Původ a rozšíření Leknín ‚Gonnere‘

Leknín ‘Gonnere’ je hybridní druh vodního leknínu, který byl vyšlechtěn v Nizozemsku. Je to kříženec mezi druhy Nymphaea alba a Nymphaea rubra. Rostlina má velké, bílé květy s červenými skvrnami. Leknín ‘Gonnere’ se šíří po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost. Roste dobře ve všech typech vodních prostředí, včetně jezer, rybníků, potoků a řek. Rostlina je také odolná vůči suchu a mrazu. Leknín ‘Gonnere’ je oblíbený pro svou krásu a snadnou péči. Květy jsou velké a bohaté a mohou být viděny na dálku. Rostlina je také snadno dostupná v mnoha zahradnických obchodech.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Gonnere‘