Vyberte stránku

Leknín ‚Fulva‘

Latinský název Nymphaea 'Fulva'

Popis rostliny

Nymphaea 'Fulva' je druh vodní rostliny, která je oblíbená pro svou jasnou oranžovou barvu. Roste ve vodě až do hloubky 1,2 metru a má velké, sytě oranžové květy s bílými skvrnami. Listy jsou zelené až červené, s bílými skvrnami. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,5 metru a je vhodná pro akvária, fontány a jezírka. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírné osvětlení a mírnou teplotu.

Jak pěstovat Leknín ‚Fulva‘

Leknín 'Fulva' je velmi dekorativní rostlina, která se často používá v akváriích. Je to vodní rostlina, která má velké, jasně oranžové květy a zelené listy. Rostlina je snadno pěstovatelná a může být pěstována ve vodě nebo na břehu. Pěstování: 1. Vyberte si vhodné místo pro pěstování leknínu 'Fulva'. Mělo by být umístěno na místě, kde je dostatek světla a tepla. 2. Připravte substrát pro leknín 'Fulva'. Substrát by měl být dobře propustný a měl by obsahovat dostatek živin. 3. Umístěte leknín 'Fulva' do nádoby s vodou. Pokud pěstujete leknín ve vodě, ujistěte se, že voda je čistá a bez chemikálií. 4. Udržujte vodu v nádobě čistou a uvolněnou. Pravidelně měňte vodu, abyste se ujistili, že je čistá a živinami bohatá. 5. Udržujte substrát vlhký, ale ne příliš mokrý. 6. Udržujte leknín 'Fulva' ve stínu. Přímé sluneční světlo může poškodit listy a květy. 7. Pravidelně hnojte leknín 'Fulva'. Používejte kvalitní hnojivo pro vodní rostliny. 8. Řezte staré listy a květy, abyste podpořili růst nových. 9. Chraňte leknín 'Fulva' před škůdci a chorobami. Pravidelně kontrolujte rostlinu a včas odstraňte škůdce.

Využití Leknín ‚Fulva‘

Leknín 'Fulva' je oblíbená vodní rostlina, která se často používá k ozdobení akvárií a jezírek. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve vodě s hloubkou až 30 cm. Rostlina má krásné oranžové květy a listy, které jsou zelené s oranžovými skvrnami. Leknín 'Fulva' je také velmi snadno se šířící rostlina, která může být použita k vytvoření hustého porostu. Leknín 'Fulva' je vhodný pro akvária a jezírka, protože je schopen filtrovat škodlivé látky z vody. Rostlina absorbuje dusičnany a fosfáty, které se nacházejí v akváriích a jezírkách, což může pomoci udržet vodu čistou a zdravou. Rostlina také poskytuje úkryt pro malé ryby a další vodní živočichy. Leknín 'Fulva' je také vhodný pro použití v květináčích a zahradních jezírcích. Rostlina může být použita k vytvoření krásného pozadí pro ostatní rostliny a může být také použita k vytvoření zeleného koberce na dně jezírka.

Botanický popis

Leknín 'Fulva' je druh vodního leknínu, který pochází z Číny. Je to středně velká rostlina s měkkými, dlouhými listy, které jsou ve tvaru srdce a mají žlutou barvu. Květy jsou žluté a mají čtyři okvětní lístky. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm a její kořeny se mohou rozrůstat do hloubky až 1 metr. Leknín 'Fulva' je snadno pěstovatelný a je vhodný pro akvária, fontány a jezírka. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně slanou vodu a sluneční světlo.

Původ a rozšíření Leknín ‚Fulva‘

Leknín ‘Fulva’ (Nymphaea 'Fulva') je druh vodního leknínu, který pochází z jihovýchodní Asie. Rostlina je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči škůdcům. Je to jedna z nejběžnějších vodních rostlin, které se používají v akváriích a jezírcích. Leknín ‘Fulva’ má velké, sytě oranžové květy, které se objevují na konci lodyhy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou asi 2,5 cm v průměru. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm. Leknín ‘Fulva’ je velmi odolný a snadno se rozmnožuje. Může růst ve vodě hluboké až 1,2 metru a je schopný tolerovat teploty až do 25 °C. Je to druh, který se množí rychle, takže je nutné jej často stříhat, aby se zabránilo jeho přemnožení. Leknín ‘Fulva’ je oblíbený v akváriích a jezírcích po celém světě. Jeho odolnost a nenáročnost ho činí ideálním pro začátečníky. Jeho krásné květy a listy přidávají do vody barvu a zdobí ji.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Fulva‘