Vyberte stránku

Leknín ‚Fire Crest‘

Latinský název Nymphaea 'Fire Crest'

Popis rostliny

Nymphaea 'Fire Crest' je druh vodní rostliny z čeledi Nymphaeaceae. Je to trvalka s krásnými, sytě oranžovými květy, které se objevují na hladině vody od června do září. Listy jsou tmavě zelené a mírně zaoblené. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru a šířky až 1,5 metru. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen málo péče. Je vhodná pro všechny typy jezírek a bazénů.

Jak pěstovat Leknín ‚Fire Crest‘

Leknín ‘Fire Crest’ je vzácná a krásná vodní rostlina, která se pěstuje v akváriích a jezírcích. Je to hybrid mezi Nymphaea rubra a Nymphaea mexicana. Rostlina má krásné červené listy s bílými skvrnami a květy s červenou barvou. Pěstování leknínu ‘Fire Crest’ není obtížné, ale je třeba dodržovat několik zásad. Nejdůležitější je, aby byla rostlina umístěna ve vodě s hloubkou alespoň 30 cm. Voda by měla být čistá a mírně alkalická s pH 6,5-7,5. Rostlina potřebuje dostatek světla, ale nesmí být vystavena přímému slunečnímu záření. Teplota vody by měla být mezi 18-25 °C. Leknín ‘Fire Crest’ je velmi rychle rostoucí rostlina a bude potřebovat pravidelnou údržbu. Listy a stonky by měly být pravidelně odstraňovány, aby se udržela čistota vody. Rostlina se může šířit pomocí semen nebo odnoží. Leknín ‘Fire Crest’ je skvělou volbou pro akvárium nebo jezírko. Jeho krásné červené listy a květy dodají vašemu akváriu nebo jezírku krásu a záři.

Využití Leknín ‚Fire Crest‘

Leknín 'Fire Crest' je druh vodní rostliny, která se používá k ozdobení akvárií a jezírek. Jeho červené listy s bílými tečkami a žluté květy dodávají akváriím a jezírkům zajímavý vzhled. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může růst ve vodě až do hloubky 60 cm. Leknín 'Fire Crest' je také vhodný pro filtrace vody, protože absorbuje škodlivé látky, jako jsou pesticidy a dusičnany, a tím čistí vodu. Rostlina také produkuje kyslík, což je pro ryby a další vodní živočichy velmi důležité. Kromě toho může být leknín 'Fire Crest' použit jako potrava pro některé druhy ryb. Listy a stonky rostliny jsou oblíbenou pochoutkou pro kapry, karasy a další druhy ryb.

Botanický popis

Leknín „Fire Crest“ je vodní rostlina, která pochází z čeledi Nymphaeaceae. Rostlina má kulatý, plovoucí list s průměrem až 15 cm. Listy jsou tmavě zelené s červenými skvrnami a žílami. Květy jsou oranžové s červenými skvrnami a mají průměr až 8 cm. Květy se objevují od června do září. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Leknín „Fire Crest“ je vhodný pro akvária, fontány nebo jezírka.

Původ a rozšíření Leknín ‚Fire Crest‘

Leknín ‘Fire Crest’ je hybridní druh vodní lilií, který byl vyšlechtěn v roce 1972 v Holandsku. Tento druh je kříženec mezi Nymphaea rubra a Nymphaea mexicana. Leknín ‘Fire Crest’ je oblíbený pro svou nádhernou oranžovou barvu a velké květy. Leknín ‘Fire Crest’ se rychle rozšířil po celém světě. Jeho popularity se začala šířit po Evropě, Severní Americe a Austrálii. Dnes je tento druh vodní lilií poměrně běžný v zahradách a parkách po celém světě.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Fire Crest‘