Vyberte stránku

Leknín ‚Escarboucle‘

Latinský název Nymphaea 'Escarboucle'

Popis rostliny

Nymphaea 'Escarboucle' je druh vodního leknínu, který pochází z jižní Afriky. Má velké, sytě oranžové květy s červenými skvrnami a žlutým středem. Květy se otevírají ráno a zavírají večer. Rostlina má tmavě zelené listy, které jsou ve tvaru srdce. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve vodě nebo na břehu. Je to vynikající volba pro akvárium nebo jezírko.

Jak pěstovat Leknín ‚Escarboucle‘

Leknín Escarboucle je krásná vodní rostlina, která se vyznačuje svými jasně červenými květy. Tento druh leknínu je velmi snadno pěstovatelný a může být pěstován ve všech typech vodních nádrží. Nejdůležitějším faktorem pro úspěšné pěstování leknínu Escarboucle je zajištění dostatečného množství slunečního světla. Rostlina potřebuje alespoň 6 hodin denně, aby mohla růst a kvést. Pokud je to možné, umístěte rostlinu do oblasti, kde bude mít co nejvíce slunečního světla. Dalším důležitým faktorem je voda. Leknín Escarboucle potřebuje klidnou, čistou vodu s pH mezi 6,5 a 7,5. Voda by měla být také dostatečně hluboká, aby rostlina mohla být zakryta vodou. Při pěstování leknínu Escarboucle je důležité udržovat vodu čistou. Pravidelně odstraňujte listy, které se rozpadají, a odstraňte všechny odumřelé květiny. To pomůže udržet vodu čistou a zabrání šíření chorob. Leknín Escarboucle může být také pěstován ve skupinách. To pomůže udržet vodu čistou a zabrání šíření chorob. Pokud budete dodržovat tyto tipy, měli byste mít úspěch při pěstování leknínu Escarboucle. Je to krásná rostlina, která se bude krásně vyjímat ve vaší vodní nádrži.

Využití Leknín ‚Escarboucle‘

Leknín 'Escarboucle' je vytrvalá vodní rostlina, která se často používá k ozdobení akvárií a jezírek. Jeho zářivě červené listy a květy jsou velmi dekorativní a dodávají akváriím nebo jezírkům živost. Rostlina může být také použita k filtraci vody, protože absorbuje škodlivé látky z vody. Leknín 'Escarboucle' je také vhodný pro ryby, protože poskytuje úkryt a může sloužit jako potrava. Rostlina je také schopna odolat vysokým teplotám a je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Botanický popis

Leknín 'Escarboucle' je druh vodního leknínu, který pochází z Číny. Je to trvalka s nízkou růstovou výškou, která dosahuje v průměru jen asi 30 cm. Listy jsou vejčité až eliptické, s lesklým povrchem a špičatými špičkami. Květy jsou velké, bílé až růžové, s červenými skvrnami na okraji. Květy se objevují od června do září. Rostlina má ráda slunná stanoviště a mělkou vodu.

Původ a rozšíření Leknín ‚Escarboucle‘

Leknín Escarboucle (Nymphaea 'Escarboucle') je hybridní květina, která byla vyšlechtěna v Holandsku v roce 2000. Je to hybrid mezi Nymphaea 'Pygmaea Helvola' a Nymphaea 'Pygmaea Rubra'. Tato květina je velmi populární pro svou jasnou oranžovou barvu a její schopnost rychle růst. Leknín Escarboucle se nyní pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou jedinečnou barvu a schopnost rychle růst. Je často používán v akváriích, protože jeho listy a květy mohou být viditelné pod hladinou. Leknín Escarboucle je také oblíbený pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Leknín Escarboucle je snadno pěstovatelný a může růst ve většině typů půd. Může být pěstován ve vodě nebo na suchu. Jeho listy a květy jsou odolné vůči slunečnímu záření a mohou růst ve většině klimatických podmínek.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚Escarboucle‘