Vyberte stránku

Leknín ‚červený‘

Latinský název Nymphaea 'červený'

Popis rostliny

Leknín 'červený' (Nymphaea 'červený') je druh vodní rostliny, která pochází z Číny. Má velké, sytě červené květy, které se otevírají v průběhu dne a uzavírají se v noci. Leknín 'červený' má také velké, zelené listy, které jsou ve tvaru srdce. Rostlina je schopna růst ve vodě až do hloubky 1,5 metru. Je to vynikající volba pro akvária nebo jezírka. Leknín 'červený' je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům.

Jak pěstovat Leknín ‚červený‘

Leknín ‘červený’ (Nymphaea 'červený') je krásná vodní rostlina, která se často používá k ozdobení akvárií a jezírek. Její květy jsou velké, sytě červené a mají zlaté tečky. Rostlina má také zelené listy, které se objevují na dlouhých stoncích. Pokud chcete pěstovat leknín ‘červený’, je důležité mít na paměti, že je to vodní rostlina, která potřebuje hluboké a čisté vody. Nejlépe se jí daří ve vodě s pH mezi 6,5 a 7,5. Rostlina potřebuje také dostatek slunce, aby mohla růst a kvést. Když pěstujete leknín ‘červený’, je důležité, abyste ho pravidelně kontrolovali a odstraňovali plevele a jiné nežádoucí rostliny. Také byste měli pravidelně kontrolovat hladinu vody a udržovat ji čistou. Rostlina může být také náchylná k různým chorobám a škůdcům, takže je důležité, abyste ji sledovali a pravidelně prováděli preventivní opatření. Pokud se objeví nějaké problémy, je důležité okamžitě zasáhnout. Pokud se o leknín ‘červený’ správně staráte, může vám poskytnout krásnou dekoraci vašeho akvária nebo jezírka.

Využití Leknín ‚červený‘

Leknín 'červený' je vodní rostlina, která se často používá k ozdobení akvárií a jezírek. Je to nádherná rostlina s červenými květy, které se objevují na hladině vody. Rostlina je velmi snadno pěstovatelná a může být použita pro dekoraci vodních ploch. Leknín 'červený' je také vhodný pro filtrace vody, protože absorbuje škodlivé látky z vody. Rostlina také produkuje kyslík, který je pro ryby a další vodní živočichy nezbytný. Leknín 'červený' je také vhodný pro pěstování ve skupinách, protože jeho květy jsou velmi atraktivní a mohou vytvořit krásnou kulisu pro jezírko nebo akvárium. Rostlina je také odolná vůči chorobám a škůdcům, což znamená, že je velmi snadno udržovatelná.

Botanický popis

Leknín 'červený' je vodní rostlina z čeledi Nymphaeaceae. Je to trvalka s krásnou, velkou, červenou květinou o průměru až 20 cm. Květy mají šest lístků a jsou uspořádány do koruny. Listy jsou vejčité až eliptické, s dlouhými řapíky, až 30 cm dlouhé. Rostlina může dosahovat výšky až 1,5 metru. Leknín 'červený' je oblíbenou rostlinou pro akvária a jezírka.

Původ a rozšíření Leknín ‚červený‘

Leknín červený (Nymphaea 'červený') je hybridní druh vodního leknínu, který byl vyšlechtěn v Nizozemsku. Tento druh je velmi oblíbený pro svou nádhernou barvu a jeho schopnost rychle se šířit. Rostlina má velké, sytě červené květy a její listy jsou tmavě zelené. Leknín červený se dnes pěstuje po celém světě. Je to oblíbená rostlina pro akvária a jezírka, protože je odolná a snadno se šíří. Může být také pěstován v nádržích a jezírcích, kde může být použit jako dekorace. Leknín červený je nenáročná rostlina, která může růst ve vodě s teplotou od 10 do 25 stupňů Celsia. Rostlina potřebuje slunné místo a mělkou vodu. Může být také pěstována na břehu jezírka nebo nádrže, ale musí být chráněna před silným větrem.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚červený‘