Vyberte stránku

Leknín ‚bílý‘

Latinský název Nymphaea 'bílý'

Popis rostliny

Leknín 'bílý' (Nymphaea 'bílý') je druh vodní rostliny, která se používá k ozdobení akvárií a jezírek. Rostlina má bílé květy s červenými skvrnami na okrajích. Květy se objevují od června do září. Leknín 'bílý' má velké, zelené listy, které jsou ve tvaru srdce. Listy se objevují na dlouhých, tenkých stoncích. Rostlina může růst až do hloubky 1,5 metru. Leknín 'bílý' je snadno pěstovatelný a může být šířen semeny nebo řízky.

Jak pěstovat Leknín ‚bílý‘

Leknín bílý je krásná vodní rostlina, která se často používá k ozdobení akvárií a jezírek. Je to trvalka, která může růst až do výšky 1,2 metru. Rostlina má bílé květy s červenými skvrnami a její listy jsou zelené. Pěstování leknínu bílého je velmi snadné. Nejprve je třeba zajistit, aby byla rostlina umístěna ve vhodném prostředí. Musí být umístěna ve vodě s hloubkou alespoň 30 cm a musí být umístěna na místě, kde není příliš mnoho slunečního svitu. Rostlina potřebuje dostatek živin, takže je třeba ji pravidelně hnojit. Kromě toho je třeba dbát na to, aby byla rostlina chráněna před chladem. V zimě je třeba ji přesunout do teplého prostředí, kde nebudou žádné mrazy. Leknín bílý je velmi odolná rostlina, která může růst v různých podmínkách. Pokud se o ni správně staráte, můžete se těšit na krásnou a zdravou rostlinu.

Využití Leknín ‚bílý‘

Leknín 'bílý' je vytrvalá rostlina, která se často používá k ozdobení akvárií a jezírek. Jeho bílé květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny po celé léto. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Leknín 'bílý' může být také použit jako okrasná rostlina v zahradě. Jeho bílé květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny po celé léto. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Leknín 'bílý' je také vhodný pro použití v květináčích. Jeho bílé květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny po celé léto. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Leknín 'bílý' se také často používá jako sušená květina. Jeho bílé květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny po celé léto. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje.

Botanický popis

Leknín 'bílý' je vodní rostlina, která patří do čeledi Nymphaeaceae. Roste ve vodních plochách, jako jsou jezera, rybníky a řeky. Má velké, bílé květy s tmavě fialovými skvrnami na okrajích. Květy se otevírají ráno a zavírají večer. Listy jsou zelené, vejčité a mírně zaoblené. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr. Leknín 'bílý' je oblíbenou rostlinou pro akvária a jezírka.

Původ a rozšíření Leknín ‚bílý‘

Leknín 'bílý' (Nymphaea 'bílý') je hybridní druh vodního leknínu, který byl vyšlechtěn v Nizozemsku. Tento druh je velmi oblíbený pro svou bílou barvu a jeho nenáročnost na péči. Leknín 'bílý' se šíří po celém světě. Je obzvláště populární v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Roste dobře ve většině typů vodních ploch, jako jsou jezera, rybníky, potoky a fontány. Může také růst ve vodních nádržích, které jsou vybaveny filtračním systémem. Leknín 'bílý' může být pěstován ve vodních nádržích, kde je dostatek slunce a tepla. Jeho listy se mohou rozšířit až do průměru 1,5 metru a jeho květy mohou dosáhnout průměru až 10 cm. Květy mají bílé okvětní lístky s fialovým středem. Leknín 'bílý' je odolný vůči chorobám a škůdcům. Je to nenáročná rostlina, která může růst v různých podmínkách. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu do své vodní nádrže.
Katalog » Vodní rostliny » Leknín ‚bílý‘