Vyberte stránku

Křivouš kořenující

Latinský název Campsis radicans

Popis rostliny

Křivouš kořenující je vytrvalá liana, která může dosahovat délky až 10 metrů. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, s hladkými okraji. Květy jsou oranžové, červené nebo žluté a mají 5 lístků. Plody jsou tobolky, které se otevírají na podzim a uvolňují semena. Křivouš kořenující má tendenci růst po stromech, ploty a jiných podpůrných strukturách. Může být pěstován v celém Spojených státech amerických.

Jak pěstovat Křivouš kořenující

Křivouš kořenující je robustní, vytrvalá liana, která se pěstuje pro své dekorativní listy a květy. Je to jedna z nejpopulárnějších rostlin v Severní Americe a je oblíbená pro svou schopnost rychle růst a okrášlit domov. Pěstování Křivouše kořenujícího je snadné, ale je třeba dodržovat několik zásad. 1. Sluneční svit: Křivouš kořenující potřebuje alespoň 6 hodin denně přímého slunečního svitu. Pokud je to možné, měla by být umístěna na místo, kde bude mít alespoň 8 hodin denně přímého slunečního svitu. 2. Zalévání: Křivouš kořenující potřebuje bohaté zalévání, zejména během suchých období. Rostlina by měla být zalévána alespoň jednou týdně, aby se udržela vlhkost. 3. Škůdci a choroby: Křivouš kořenující je náchylný k škůdcům a chorobám, jako jsou mšice, roztoči a plísně. Pokud se objeví příznaky, je třeba okamžitě zahájit léčbu. 4. Řez: Křivouš kořenující potřebuje pravidelný řez, aby se udržel v kontrole. Je třeba odstranit všechny suché, poškozené nebo oslabené větve. 5. Substrát: Křivouš kořenující potřebuje substrát s dobrou drenáží. Měl by být smíchán s rašelinou nebo kompostem, aby se zajistila dostatečná vlhkost. Pokud budete postupovat podle těchto pokynů, měli byste být schopni úspěšně pěstovat Křivouš kořenující. Je to nádherná rostlina, která může okrášlit váš domov a zvýšit jeho estetickou hodnotu.

Využití Křivouš kořenující

Křivouš kořenující je oblíbená rostlina, která se často používá v zahradách. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 10 metrů. Rostlina má krásné oranžové květy, které kvetou od června do září. Křivouš kořenující je obzvláště vhodný pro použití jako živý plot nebo jako dekorace na terasách a balkonech. Může být také použit jako okrasná rostlina v zahradách. Je to také skvělá rostlina pro ty, kteří chtějí získat úžasnou výhled z okna. Křivouš kořenující je také velmi odolný vůči suchu a mrazu, což je další výhoda.

Botanický popis

Křivouš kořenující (Campsis radicans) je vytrvalá liána, která pochází z jihovýchodních Spojených států. Roste až do výšky 6 metrů a má silné kořeny, které se uchylují do země. Listy jsou eliptické, lesklé a mají tmavě zelenou barvu. Květy jsou oranžové, žluté nebo červené a mají 4-5 lístků. Plody jsou červené tobolky, které se otevírají na podzim a uvolňují semena. Křivouš kořenující je odolný vůči suchu a mrazu a je schopen růst ve většině půd. Je to oblíbená rostlina pro okrasné účely a je často používána k ozdobení plotů, zdí a stromů.

Původ a rozšíření Křivouš kořenující

Křivouš kořenující (Campsis radicans) je vytrvalá liána pocházející z jihovýchodní části Severní Ameriky. Roste převážně ve státech jako je Texas, Florida, Georgia, Alabama a Tennessee. Jeho domovinou jsou také oblasti jako je Mexiko, Karibik a Jižní Amerika. Křivouš kořenující se může šířit rychle prostřednictvím kořenů, které se mohou uhnízdit do okolních půd. Může také šířit semena, která se mohou rozptýlit větrem nebo vodou. Křivouš kořenující je oblíbenou dekorací pro zahrady a parky. Jeho květy jsou obvykle oranžové nebo červené a mohou být viděny od června do září. Rostlina může růst až do výšky 10 metrů a je schopna přilnout k jakémukoli povrchu.
Katalog » Popínavé rostliny » Křivouš kořenující