Vyberte stránku

Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘

Latinský název Campsis radicans 'Red Trumpet'

Popis rostliny

Křivouš kořenující 'Red Trumpet' je vytrvalá liána, která je oblíbená pro své jasně červené květy. Roste až do délky 10 metrů a má silné kořeny, které se drží na stěnách, plotů nebo jiných podpěrách. Květy jsou 2-3 cm velké a mají 5 lístků. Listy jsou zelené, vejčité až eliptické a mají krátké řapíky. Rostlina kvete od června do září. Křivouš kořenující 'Red Trumpet' je odolná vůči mrazu až do -20 ° C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné až polostinné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘

Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘ je vytrvalá liána, která se pěstuje pro své nádherné květy. Je to jedna z nejpopulárnějších odrůd křivouše kořenujícího a je vhodná pro pěstování ve většině oblastí USA. Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘ má rád slunné stanoviště s dobrou drenáží. Může růst na jakémkoli druhu půdy, ale preferuje lehčí, živné půdy. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘ je velmi odolný vůči škůdcům a chorobám. Může být vysazován jako solitéra nebo ve skupinách. Může být také použit jako okrasná rostlina pro ploty, zídky nebo pergoly. Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘ kvete od června do září. Květy jsou oranžové až červené a mají tvar trubice. Na podzim se objevují plody ve tvaru tobolky. Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘ je snadno pěstovatelná a může být šlechtěn pro větší květy a odolnost. Je to vynikající volba pro ty, kteří hledají nádhernou a odolnou rostlinu.

Využití Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘

Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘ (Campsis radicans 'Red Trumpet') je vytrvalá rostlina, která se často používá k ozdobení zahrad. Její krásné červené trubkovité květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny od června do října. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘ se může použít k vytvoření zajímavého živého plotu nebo ke zkrášlení okrajů zahrady. Může být také použit k oživení stěn nebo jako doplněk k jiným rostlinám. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají něco, co bude trvat dlouho a bude přinášet krásu po celý rok.

Botanický popis

Křivouš kořenující „Red Trumpet“ je vytrvalá, popínavá rostlina, která může dosahovat výšky až 10 metrů. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a tmavě zelenou barvou. Květy jsou velké, červené, trubkovité a mají 5 lístků. Plody jsou červené tobolky, které se otevírají na podzim a uvolňují semena. Rostlina má kořenový systém, který se šíří po zemi a umožňuje jí růst a šířit se. Křivouš kořenující „Red Trumpet“ je odolný vůči mrazu až do -29 °C.

Původ a rozšíření Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘

Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘ (Campsis radicans 'Red Trumpet') je druh rostliny z čeledi Bignoniaceae. Pochází z jihovýchodních Spojených států amerických, kde se vyskytuje přirozeně v lesích a na loukách. Rostlina je oblíbená pro své nádherné květy, které jsou oranžovočervené a mají tvar trubky. Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘ se dnes šíří po celém světě. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se používá k výsadbě v zahradách, na zahradních plotech a na terasách. Rostlina může růst až do výšky 10 metrů a její květy mohou být až 20 cm dlouhé. Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘ je velmi odolná a může přežít i v extrémních podmínkách.
Katalog » Popínavé rostliny » Křivouš kořenující ‚Red Trumpet‘