Vyberte stránku

Křivouš kořenující ‚Gabor‘

Latinský název Campsis radicans 'Gabor'

Popis rostliny

Campsis radicans 'Gabor' je křivouš kořenující se rostlina, která je oblíbená pro své nádherné květy. Je to vytrvalá liana, která může růst až do délky 10 metrů. Listy jsou zelené, vejčité až eliptické a mají špičaté špičky. Květy jsou oranžové až červené a mají šest okvětních lístků. Květy se objevují od června do září. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -29 ° C. Může být pěstována ve skupinách nebo jako solitéra. Je to vynikající volba pro lemování plotů, zdi, pergol nebo stromů.

Jak pěstovat Křivouš kořenující ‚Gabor‘

Křivouš kořenující Gabor je vytrvalá liána, která se pěstuje pro své krásné květy a listy. Je to jedna z nejpopulárnějších odrůd Křivouše kořenujícího. Rostlina může růst až do výšky 10 metrů a její květy mohou být oranžové, červené nebo žluté. Pěstování Křivouše kořenujícího Gabora je snadné a je vhodný pro začátečníky. Nejlepším místem pro jeho pěstování je slunné místo s dobrou drenáží. Rostlina potřebuje hodně slunce, aby mohla kvést. Můžete ji také pěstovat ve stínu, ale bude mít méně květů. Křivouš kořenující Gabor potřebuje hodně vody, ale nesmí být přelitý. Při zalévání se ujistěte, že voda pronikne až ke kořenům. Rostlina může být také hnojena každé dva týdny po dobu od jara do podzimu. Křivouš kořenující Gabor může být řezán, aby se udržel ve správné velikosti. Jeho větve by měly být řezány na jaře, aby se zabránilo přílišnému růstu. Křivouš kořenující Gabor je odolný vůči mrazu až do -20°C. V zimě by měla být rostlina chráněna před silným mrazem.

Využití Křivouš kořenující ‚Gabor‘

Křivouš kořenující Gabor je oblíbená rostlina, která se často používá pro okrasné účely. Je to vytrvalá liána, která může růst až do délky 10 metrů. Má široké listy a kvete sytě oranžovými květy. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -29 ° C. Křivouš kořenující Gabor se často používá k zahradnickým účelům, jako je zdobení plotů, zídek, pergol nebo stěn. Může být také použit k vytvoření zelených stěn nebo zastínění teras. Křivouš kořenující Gabor je také skvělou volbou pro pokrytí stromů nebo sloupů. Křivouš kořenující Gabor je také velmi oblíbenou rostlinou pro pěstování v květináčích. Je to skvělá volba pro pokrytí balkonů nebo teras. Rostlina je také skvělá pro pěstování ve skupinách, aby se vytvořila zelená stěna. Křivouš kořenující Gabor je také skvělou volbou pro pěstování v zahradách. Je to skvělá volba pro zahradníky, kteří chtějí přidat něco zvláštního do svých zahrad. Rostlina je odolná vůči mrazu a je schopna růst v téměř každém typu půdy.

Botanický popis

Křivouš kořenující ‘Gabor’ je vytrvalá liana, která může dosáhnout délky až 10 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, s dlouhými řapíky a na vrcholu zašpičatělé. Na jaře se objevují oranžové květy, které se skládají z pěti tyčinek a mají širokou žlutou hrdlo. Květy se následně promění v červené plody, které se skládají z jednotlivých semen. Rostlina má silné kořeny, které se uchylují do země a pomáhají jí udržet se na svém místě. Křivouš kořenující ‘Gabor’ je odolný vůči mrazu až do -29°C.

Původ a rozšíření Křivouš kořenující ‚Gabor‘

Křivouš kořenující ‘Gabor’ je hybridní odrůda křivouše kořenujícího (Campsis radicans). Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1997 v Holandsku. Je to kříženec mezi C. radicans a C. grandiflora. Křivouš kořenující ‘Gabor’ je nyní široce rozšířený po celém světě. Je oblíbený pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům, stejně jako pro svou nenáročnost na péči. Rostlina má velké, sytě oranžové květy, které se objevují na jaře a trvají až do podzimu. Křivouš kořenující ‘Gabor’ je oblíbený pro svou schopnost rychle růst a získat výšku až 10 metrů. Křivouš kořenující ‘Gabor’ je oblíbený pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům, stejně jako pro svou nenáročnost na péči. Rostlina je vhodná pro pěstování v zahradách, na balkonech a terasách. Je vhodná pro použití jako živý plot nebo jako okrasná rostlina.
Katalog » Popínavé rostliny » Křivouš kořenující ‚Gabor‘