Vyberte stránku

Křivouš kořenující ‚Flava‘

Latinský název Campsis radicans 'Flava'

Popis rostliny

Campsis radicans 'Flava' je vytrvalá liána, která se používá k okrasným účelům. Její listy jsou středně velké, vejčité až eliptické, s lesklou zelenou barvou. Květy jsou žluté až oranžové, s červenými skvrnami. Rostlina může dorůstat až do výšky 10 metrů a její kořeny jsou křivé a silné. Je to odolná rostlina, která dobře snáší sucho a mrazivé podmínky. Je vhodná pro použití na ploty, zdi nebo jako okrasná rostlina.

Jak pěstovat Křivouš kořenující ‚Flava‘

Křivouš kořenující „Flava“ je odolná, vytrvalá liana, která se pěstuje pro své jasně žluté květy. Rostlina je oblíbená pro svou schopnost rychle růst a zdobit své okolí. Křivouš kořenující „Flava“ může dorůst do výšky až 10 metrů a její květy mohou být až 15 cm velké. Pěstování: Křivouš kořenující „Flava“ je nejlépe pěstovaná ve slunném až polostinném stanovišti. Rostlina preferuje úrodnou, dobře odvodněnou půdu. Je vhodné ji pravidelně zalévat, ale nesmí být přelévána. Křivouš kořenující „Flava“ může být také pěstována ve skleníku nebo na zahradě. Škůdci a choroby: Křivouš kořenující „Flava“ je obecně odolná vůči škůdcům a chorobám. Může však trpět houbovými chorobami, jako je například černá skvrnitost listů. Pokud se objeví příznaky těchto chorob, je nutné postižené části rostliny odstranit a postižené oblasti ošetřit fungicidy. Přesazování: Křivouš kořenující „Flava“ by měla být přesazována každé 2-3 roky. Přesazování by mělo být provedeno na jaře, aby rostlina měla dostatek času na zakořenění a růst. Při přesazování je nutné zajistit, aby kořeny byly dobře zalité a aby byla zajištěna dostatečná vlhkost.

Využití Křivouš kořenující ‚Flava‘

Křivouš kořenující ‚Flava‘ (Campsis radicans 'Flava') je vytrvalá, lehce rostoucí liána, která se často používá k ozdobení zahrad. Její žluté květy a lesklé listy přidávají barevnost a texturu do okolí. Křivouš kořenující ‚Flava‘ může být také využit jako: - Zahradní plot: Křivouš kořenující ‚Flava‘ může být použit jako nízký plot pro oddělení různých částí zahrady. - Dekorace: Křivouš kořenující ‚Flava‘ může být použit k ozdobení teras, pergol nebo jiných částí zahrady. - Ochrana: Křivouš kořenující ‚Flava‘ může být použit k ochraně stromů a keřů před poškozením ptáky nebo hlodavci. - Zastínění: Křivouš kořenující ‚Flava‘ může být použit k zastínění teras, balkonů nebo jiných částí zahrady. - Přírodní bariéra: Křivouš kořenující ‚Flava‘ může být použit k vytvoření přírodní bariéry proti větru nebo nežádoucímu hluku.

Botanický popis

Křivouš kořenující ‘Flava’ je vytrvalá, popínavá rostlina, která patří do čeledi Bignoniaceae. Dorůstá výšky až 6 metrů s široce rozvětvenými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a zelenou barvou. Květy jsou žluté až oranžové, sestavené do dlouhých trubkovitých lat. Plody jsou malé červené tobolky. Křivouš kořenující ‘Flava’ je odolný vůči mrazu až do -29°C. Je to nenáročná rostlina, která se dobře pěstuje na slunných až polostinných stanovištích.

Původ a rozšíření Křivouš kořenující ‚Flava‘

Křivouš kořenující ‘Flava’ (Campsis radicans 'Flava') je hybridní odrůda křivouše kořenujícího, která byla vyšlechtěna v roce 1891. Je to kříženec mezi C. radicans a C. grandiflora. Rostlina je nativní v jižních Spojených státech amerických a její oblast rozšíření se rozkládá od Massachusetts po Texas. Křivouš kořenující ‘Flava’ je velmi oblíbenou rostlinou pro její nádherné žluté květy a silné kořeny. Květy mají oranžovou až žlutou barvu a jsou uspořádány do dlouhých lat. Rostlina může dosáhnout výšky až 10 metrů a její kořeny mohou dosáhnout hloubky až 3 metry. Křivouš kořenující ‘Flava’ je oblíbenou rostlinou pro její nenáročnost na péči a schopnost rychle růst. Je to odolná rostlina, která může snášet i extrémní teploty. Je vhodná pro použití v zahradách, na terasách a balkonech.
Katalog » Popínavé rostliny » Křivouš kořenující ‚Flava‘