Vyberte stránku

Kosatec žlutý ‚Creme de la Creme‘

Latinský název Iris pseudacorus 'Creme de la Creme'

Popis rostliny

Iris pseudacorus 'Creme de la Creme' je vytrvalá rostlina s velkými, žlutými květy. Květy mají 6 lístků a jsou obvykle 2-3 palce v průměru. Listy jsou zelené a lesklé, s bílými skvrnami. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 stopy a je vhodná pro použití v rybnících, potocích nebo jezírcích. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve vodě až do hloubky 12 palců. Může také růst na suchu, ale bude potřebovat více vody. Je to odolná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Jak pěstovat Kosatec žlutý ‚Creme de la Creme‘

Kosatec žlutý 'Creme de la Creme' je velmi odolná a nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje. Je to vytrvalá trvalka, která může růst až do výšky 1,2 metru. Její žluté květy se objevují na jaře a trvají až do léta. Kosatec žlutý 'Creme de la Creme' se nejlépe daří na slunném stanovišti s dobře odvodněnou půdou. Můžete ji pěstovat ve skupinách nebo jako solitérní rostlinu. Je to vhodná rostlina pro okraje řek nebo potoků. Kosatec žlutý 'Creme de la Creme' je odolný vůči mrazu až do -20°C. Je to vytrvalá rostlina, která se může opakovat každý rok. Při pěstování kosatce žlutého 'Creme de la Creme' je důležité zajistit, aby byla půda dostatečně vlhká. Rostlina může být zalévána jednou týdně, ale v období sucha by měla být zalévána častěji. Kosatec žlutý 'Creme de la Creme' může být řezán až po odkvětu. To pomůže udržet rostlinu v dobrém stavu a podpoří její opětovný růst.

Využití Kosatec žlutý ‚Creme de la Creme‘

Kosatec žlutý ‚Creme de la Creme‘ (Iris pseudacorus 'Creme de la Creme') je vysoce dekorativní rostlina, která je ideální pro použití ve vodních zahradách, na březích rybníků a jezírek nebo jako okrasná rostlina v zahradě. Jeho žluté květy jsou velmi atraktivní a mohou být viděny od jara do pozdního léta. Rostlina je také velmi odolná a může růst ve vodě až do hloubky 1,2 metru. Kosatec žlutý ‚Creme de la Creme‘ je také velmi snadno pěstovatelný a může být použit jako okrasná rostlina v zahradě nebo jako součást vodní zahrady. Může být také použit jako ochrana proti erozi břehů rybníků a jezírek.

Botanický popis

Kosatec žlutý 'Creme de la Creme' je trvalka s výškou až 1,2 m. Má krásné žluté květy s bílými skvrnami na okvětních lístcích, které se objevují od června do srpna. Listy jsou zelené, lesklé a vejčité, s dlouhými, úzkými řapíky. Kosatec žlutý 'Creme de la Creme' má velmi dobrou odolnost vůči chorobám a je vhodný pro použití v zahradách, na březích rybníků nebo jako okrasná rostlina v nádobách.

Původ a rozšíření Kosatec žlutý ‚Creme de la Creme‘

Kosatec žlutý „Creme de la Creme“ je hybridní odrůda kosatec žlutého (Iris pseudacorus). Tato odrůda byla vyšlechtěna v Nizozemsku v roce 2003. Je to velmi dekorativní odrůda s velkými, jasně žlutými květy. Kosatec žlutý je původem z Evropy a Asie. Roste ve vlhkých oblastech, jako jsou bažiny, rybníky a potoky. Může být také nalezen v mokřadech a na březích řek. Kosatec žlutý „Creme de la Creme“ se rychle stává populárním mezi milovníky květin. Jeho velké, jasně žluté květy ho činí velmi atraktivním. Je to odolná rostlina, která snadno přežije i v nejtěžších podmínkách. Je to také nenáročná rostlina, která může růst v jakémkoli druhu půdy. Kosatec žlutý „Creme de la Creme“ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou dekorativní hodnotu a schopnost přežít v různých podmínkách. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit krásnou a barevnou zahradu.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec žlutý ‚Creme de la Creme‘