Vyberte stránku

Kosatec ‚Variegata‘

Latinský název Iris laevigata 'Variegata'

Popis rostliny

Iris laevigata 'Variegata' je vzácná druh rostliny z čeledi Iridaceae. Je to trvalka s krásnými, široce rozloženými listy a květy s bílými a fialovými barvami. Květy mají tři okvětní lístky a jsou obvykle 2-3 palce široké. Rostlina může dosáhnout výšky až 2 stopy a její listy mohou dosáhnout délky až 12 palců. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -30 stupňů Celsia. Nejlépe se daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen málo zalévání.

Jak pěstovat Kosatec ‚Variegata‘

Kosatec 'Variegata' je krásná a nenáročná rostlina, která se vyskytuje v mnoha různých barvách. Je to vytrvalá trvalka, která může být pěstována v zahradách nebo ve sklenících. Kosatec 'Variegata' má rád slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Můžete ho pěstovat ve skupinách nebo jako solitérní rostlinu. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr a šířky až 0,5 metru. Kosatec 'Variegata' má bílé, růžové nebo fialové květy, které se objevují na jaře. Květy jsou obvykle uspořádány do klasů. Listy jsou tmavě zelené a mají širokou žílu. Kosatec 'Variegata' může být množen semeny nebo dělením kořenů. Semena by měla být vysetá na jaře do připraveného substrátu. Kořeny mohou být rozděleny na jaro nebo na podzim. Kosatec 'Variegata' je odolný vůči chorobám a škůdcům. Je však náchylný k hnilobě kořenů, pokud je půda příliš mokrá. Udržujte půdu vlhkou, ale ne příliš mokrou, abyste předešli problémům.

Využití Kosatec ‚Variegata‘

Kosatec 'Variegata' je druh rostliny, který se používá v zahradnictví a v krajinářské architektuře. Rostlina může být použita jako okrasná rostlina, která dodá vaší zahradě nebo okolí domu zajímavý vzhled. Rostlina může být také použita k vytvoření živého plotu nebo ke zdobení zahradních cest. Kosatec 'Variegata' je také vhodný pro použití v kontejnerové zahradě. Rostlina je odolná vůči chorobám a škůdcům a je schopna růst ve většině typů půd. Rostlina může být také použita k vytváření kompozic s jinými druhy rostlin.

Botanický popis

Kosatec ‚Variegata‘ (Iris laevigata 'Variegata') je trvalka s krásnými, vícebarevnými listy. Listy jsou široké a vejčité, s bílými skvrnami po obvodu. Květy jsou malé, bílé nebo růžové a mají čtyři lístky. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm a její kořeny se mohou rozšířit do hloubky až 40 cm. Kosatec ‚Variegata‘ je nenáročný na péči a je odolný vůči chorobám. Nejlépe roste na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Může být řezán zpět po odkvětu, aby se udržel jeho tvar.

Původ a rozšíření Kosatec ‚Variegata‘

Kosatec ‘Variegata’ (Iris laevigata 'Variegata') je hybridní druh kosateců, který byl vyšlechtěn v Japonsku. Tento druh je vysoce ceněn pro své jedinečné bílé a žluté květy s červenými skvrnami. Rostlina je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Kosatec ‘Variegata’ se pěstuje po celém světě. Je obzvláště oblíbený v Japonsku, Číně, Koreji a dalších asijských zemích. Rostlina je také populární ve Spojených státech, Kanadě, Evropě a Austrálii. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, protože je snadno pěstovatelná a může být pěstována v různých podmínkách.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec ‚Variegata‘