Vyberte stránku

Kosatec ‚Snowdrift‘

Latinský název Iris laevigata 'Snowdrift'

Popis rostliny

Iris laevigata 'Snowdrift' je bílá rostlina s krásnými bílými květy. Květy mají šest okvětních lístků, které jsou uspořádány do tří párů. Každý okvětní lístek má na vrcholu malou černou skvrnu. Listy jsou dlouhé a úzké, s hladkým lesklým povrchem. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr a její květy se objevují od května do června. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném nebo polostinném místě. Je to odolná rostlina, která je schopná přežít i v chladnějších oblastech.

Jak pěstovat Kosatec ‚Snowdrift‘

Kosatec ‘Snowdrift’ je krásná, bílá odrůda kosatec. Je to nenáročná rostlina, která může růst v širokém spektru půd a podmínek. Je to ideální volba pro začínající pěstitele, protože je snadno pěstovatelná a odolná. 1. Vyberte si vhodné místo: Kosatec ‘Snowdrift’ preferuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu: Před výsadbou půdu dobře prokypřete a přidejte do ní kompost nebo jiné organické hnojivo. 3. Vysaďte rostlinu: Kosatec ‘Snowdrift’ se nejlépe daří ve skupinách po 3 až 5 rostlinách. Každou rostlinu vysaďte do díry, která je o něco větší než její kořenový bal. 4. Zalévejte: Kosatec ‘Snowdrift’ potřebuje dostatek vláhy, ale nesmí být přelitý. Zalévejte rostlinu alespoň jednou týdně, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. 5. Hnojení: Kosatec ‘Snowdrift’ potřebuje mírné hnojení. Aplikujte hnojivo pro kosatec každé 2 až 3 týdny během období růstu. 6. Škůdci a choroby: Kosatec ‘Snowdrift’ je obecně odolný vůči škůdcům a chorobám. Pokud se objeví problémy, můžete použít biologické postřiky nebo chemické insekticidy.

Využití Kosatec ‚Snowdrift‘

Kosatec „Snowdrift“ je vytrvalá, sněhově bílá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to oblíbený druh kosatec, který může být použit v zahradách, na trávnících a dokonce i v nádobách. Rostlina má bílé květy s modrými skvrnami, které kvetou od května do června. Kosatec „Snowdrift“ je odolný vůči mrazu a je schopen růst ve všech typů půd. Kosatec „Snowdrift“ je ideální pro vytvoření okrasných skupin nebo řad. Může být také použit jako okrasná rostlina v zahradách, kde poskytuje kontrastní barvu proti jiným rostlinám. Rostlina je také vhodná pro použití v nádobách a kontejnerech, kde může být použita jako solitéra. Kosatec „Snowdrift“ je také vhodný pro použití v zahradách s vodními prvky, protože je odolný vůči vlhkosti.

Botanický popis

Kosatec 'Snowdrift' je druh trvalky, který patří do čeledi Iridaceae. Rostlina má štíhlou, vzpřímenou lodyhu, která dosahuje výšky až 60 cm. Listy jsou zelené, dlouhé až 25 cm a široké až 1 cm. Květy jsou bílé, s modrými skvrnami na okrajích, a mají 6 lístků. Každý květ má průměr až 5 cm. Květy se objevují od května do června. Plody jsou tobolky, které obsahují malé černé semena. Kosatec 'Snowdrift' je nenáročná rostlina, která se dobře daří ve středně vlhkých až suchých půdách. Je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Je to ideální rostlina pro vytvoření krásného pozadí v zahradě.

Původ a rozšíření Kosatec ‚Snowdrift‘

Kosatec ‘Snowdrift’ je hybridní druh irisu, který byl vyšlechtěn v Japonsku. Je to kříženec mezi Iris laevigata a Iris ensata. Tento hybrid je velmi oblíbený pro svou nádhernou bílou barvu a jemné květy. Kosatec ‘Snowdrift’ se dnes pěstuje po celém světě. Roste dobře ve vlhkých oblastech, kde je dostatek slunečního svitu. Je to odolná rostlina, která může vydržet i mrazy až do -15 °C. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří hledají nádhernou a odolnou rostlinu.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec ‚Snowdrift‘