Vyberte stránku

Kosatec ‚Rose Queen‘

Latinský název Iris laevigata 'Rose Queen'

Popis rostliny

Iris laevigata 'Rose Queen' je stálezelená trvalka s krásnými růžovými květy. Květy mají 6 lístků a jsou asi 5 cm v průměru. Listy jsou tmavě zelené, dlouhé až 30 cm a široké asi 2 cm. Rostlina může dosáhnout výšky až 60 cm. Nejlépe roste na slunném místě v dobře odvodněné půdě. Je to nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady.

Jak pěstovat Kosatec ‚Rose Queen‘

Kosatec ‘Rose Queen’ je velmi krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to trvalka s krásnými růžovými květy, které se objevují na jaře. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metru a její listy jsou zelené a lesklé. Pěstování: Kosatec ‘Rose Queen’ potřebuje slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Můžete ji pěstovat ve skupinách nebo jako solitérní rostlinu. Vyhněte se místům, kde je více vlhkosti. Kosatec ‘Rose Queen’ potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. Při zalévání se ujistěte, že půda je dostatečně vlhká, ale ne mokrá. Kosatec ‘Rose Queen’ potřebuje pravidelnou údržbu, aby byla zdravá a silná. Každoročně byste měli odstranit staré květy a listy, abyste podpořili nový růst. Kosatec ‘Rose Queen’ je odolná vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia. Je však lepší ji chránit před silnými mrazy pomocí mulčovacího materiálu nebo větviček.

Využití Kosatec ‚Rose Queen‘

Kosatec 'Rose Queen' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Je to ideální volba pro ty, kteří chtějí přidat něco zvláštního do své zahrady. Jeho květy jsou sytě růžové a mají velkou sílu. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Kosatec 'Rose Queen' je skvělou volbou pro vytvoření okrasného pozadí ve vaší zahradě. Jeho květy jsou velmi dekorativní a dodají vaší zahradě jedinečný vzhled. Rostlina je také velmi nenáročná na údržbu a je odolná vůči suchu. Kosatec 'Rose Queen' je také skvělou volbou pro použití ve skupinových výsadbách. Jeho květy jsou velmi atraktivní a přidají do vaší zahrady jasnou barvu. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Kosatec 'Rose Queen' je také skvělou volbou pro použití v květinových záhonech. Jeho květy jsou velmi dekorativní a dodají vašemu záhonu jedinečný vzhled. Rostlina je také velmi nenáročná na údržbu a je odolná vůči suchu.

Botanický popis

Původ a rozšíření Kosatec ‚Rose Queen‘

Kosatec ‘Rose Queen’ je hybridní kosatec, který byl vyšlechtěn v Japonsku v roce 1891. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své jasně růžové květy a je poměrně odolná vůči chorobám. Rostlina je schopna růst v širokém rozmezí klimatických podmínek a je velmi snadno pěstovatelná. Kosatec ‘Rose Queen’ se dnes pěstuje po celém světě. Je obzvláště oblíbený v Japonsku, kde se používá k ozdobení zahrad a parků. Rostlina je také často pěstována v Evropě a Severní Americe. V poslední době se stává populární i v jiných částech světa, jako je Austrálie, Jižní Amerika a Afrika.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec ‚Rose Queen‘