Vyberte stránku

Kosatec ‚Mottled Beauty‘

Latinský název Iris laevigata 'Mottled Beauty'

Popis rostliny

Iris laevigata 'Mottled Beauty' je vzácná a krásná rostlina, která pochází z Japonska. Je to trvalka s velkými, lesklými listy a květy, které mají bílé, šedé a fialové odstíny. Květy se objevují na jaře a jsou obvykle dvojité. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr a její listy mohou dosáhnout délky až 30 cm. Je to nenáročná rostlina, která je odolná vůči suchu a mrazu. Je to ideální rostlina pro zahradu nebo pro pěstování v nádobách.

Jak pěstovat Kosatec ‚Mottled Beauty‘

Kosatec „Mottled Beauty“ je krásná, nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Má velké, sytě modré květy s bílými skvrnami a tmavě zelené listy. Je to vytrvalá trvalka, která může růst až do výšky 1 metru. Pěstování kosatec „Mottled Beauty“ je snadné a nevyžaduje mnoho úsilí. Nejprve je třeba vybrat vhodné stanoviště pro rostlinu. Mělo by být slunné až polostinné a mít dostatečnou vlhkost. Pokud je půda suchá, je třeba ji pravidelně zalévat. Kosatec „Mottled Beauty“ můžete pěstovat buď v květináči, nebo přímo v zemi. Pokud pěstujete v květináči, je třeba použít kvalitní substrát pro květiny a pravidelně ho obměňovat. Kosatec „Mottled Beauty“ potřebuje pravidelnou péči. Je třeba ho pravidelně zalévat a hnojit. Rostlina se může rozrůstat, takže je třeba ji občas stříhat. Kosatec „Mottled Beauty“ je odolný vůči mrazu až do -15°C. V zimě je třeba rostlinu chránit před silným mrazem a větrem. Kosatec „Mottled Beauty“ je krásná rostlina, která dokáže ozdobit každou zahradu. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen minimální péči.

Využití Kosatec ‚Mottled Beauty‘

Kosatec 'Mottled Beauty' je velmi dekorativní rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Je to nenáročná trvalka s jedinečnou barvou a vzorem listů. Rostlina může být použita k vytvoření zajímavého pohledu v zahradě, a to buď samostatně nebo ve skupinách. Může být také použita k vytvoření záhonů nebo k vytváření zelených stěn. Kosatec 'Mottled Beauty' je také skvělou volbou pro použití v kontejnerových zahradách. Jeho listy a květy dodají zahradě jedinečný vzhled.

Botanický popis

Kosatec „Mottled Beauty“ (Iris laevigata 'Mottled Beauty') je vytrvalá bylina s krásnou, mramorovanou květenství. Roste až do výšky 40 cm a má kopinaté, zelené listy. Květy jsou velké, bílé s fialovými skvrnami a mají 6 lístků. Květy se objevují na jaře a trvají až do léta. Rostlina je odolná vůči mrazu a snáší sucho. Je to nenáročná rostlina, která je vhodná pro zahradníky všech úrovní zkušeností.

Původ a rozšíření Kosatec ‚Mottled Beauty‘

Kosatec „Mottled Beauty“ je hybridní odrůda kosatec obecného (Iris laevigata). Tato odrůda byla vyšlechtěna v Japonsku v roce 1978. Od té doby se stala populární mezi pěstiteli kosatec a je dostupná v mnoha zemích. Kosatec „Mottled Beauty“ je velmi dekorativní rostlina s velkými, lesklými listy a krásnými, pestrobarevnými květy. Květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mají širokou žlutou stopku. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr a její květy se objevují od června do září. Kosatec „Mottled Beauty“ je oblíbenou volbou pro zahradníky, protože je snadno pěstovatelná a může růst na mnoha různých druzích půd. Je odolná vůči mrazu a lze ji pěstovat ve většině oblastí USA. Je to také oblíbená volba pro pěstování v nádobách, protože její kořeny nejsou příliš hluboké.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec ‚Mottled Beauty‘