Vyberte stránku

Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘

Latinský název Iris ensata 'Ruby King'

Popis rostliny

Iris ensata 'Ruby King' je druh kosatec Kaempferův, který je obzvláště dekorativní. Jeho listy jsou zelené až modrozelené a dosahují délky až 60 cm. Květy jsou velké, mohou mít průměr až 10 cm a mají červenou barvu s bílými skvrnami. Květy se objevují v červnu a trvají až do září. Tento druh je velmi odolný a může růst na slunných nebo polostinných místech. Může být pěstován v květináčích nebo ve volné půdě.

Jak pěstovat Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘

Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ (Iris ensata 'Ruby King') je velmi dekorativní rostlina, která se vyznačuje svými jasně červenými květy. Je to trvalka, která může růst až do výšky 1,2 metru a má velké, sytě červené květy. Rostlina je ideální pro pěstování v zahradách, kde může být vystavena slunci. Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ je snadno pěstovatelný a může být pěstován ve většině oblastí. Nejlépe se daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ je velmi odolný vůči chorobám a škůdcům. Může být pravidelně zastřiháván, aby se udržela jeho tvarovaná podoba. Může být také pravidelně hnojen, aby se podpořila jeho růst a kvetení. Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dekorativní rostlinu s jasnými barvami. Je to trvalka, která může být pěstována ve většině oblastí a je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům.

Využití Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘

Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ (Iris ensata 'Ruby King') je velmi dekorativní rostlina, která se hodí do širokého spektra zahradních projektů. Je to vytrvalá trsovitá bylina s velkými, sytě červenými květy, které se objevují na vrcholu dlouhých, přímých stonků. Rostlina je ideální pro vytvoření pozadí v zahradě nebo pro vytvoření kontrastu mezi jinými rostlinami. Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ je také skvělou volbou pro vytvoření živého plotu nebo pro vytváření zón oddělení v zahradě. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -30°C, což z ní činí skvělou volbu pro zahrady v oblastech s chladným podnebím. Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ je také snadno pěstovatelný a nenáročný na údržbu.

Botanický popis

Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ (Iris ensata 'Ruby King') je vytrvalá bylina s velkými, krásnými, červenými květy. Květy mají 6 lístků, které jsou široce vejčité až eliptické, až do délky 8 cm. Květy se objevují na vysokých, přímých, vzpřímených stoncích v období od června do srpna. Listy jsou dlouhé, vejčité až eliptické, až do délky 40 cm, až do šířky 4 cm, zelené barvy. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru.

Původ a rozšíření Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘

Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ (Iris ensata 'Ruby King') je hybridní kosatec, který byl vyšlechtěn v Japonsku. Tento druh kosatečníku byl poprvé vyšlechtěn v roce 1979 a jeho původcem je japonský chovatel kosatečníků, pan Kaempfer. Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ se rychle rozšířil po celém světě a je oblíbený pro svou nádhernou barvu a velké květy. Rostlina má červené květy s bílými skvrnami a její listy jsou zelené. Rostlina je odolná vůči mrazu a je schopná přežít i v chladnějších oblastech. Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘ se dnes pěstuje po celém světě a je oblíbený pro svou nádhernou barvu a velké květy. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, kteří hledají něco výjimečného. Rostlina je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo jako solitéra.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec Kaempferův ‚Ruby King‘