Vyberte stránku

Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘

Latinský název Iris ensata 'Mimi Müller'

Popis rostliny

Iris ensata 'Mimi Müller' je druh kosatec Kaempferův, který pochází z Japonska. Je to trvalka s vysokou, silnou a rovnou lodyhou, která dosahuje výšky až 1,2 metru. Listy jsou zelené, dlouhé až 30 cm a široké až 5 cm. Květy jsou velké, s průměrem až 10 cm, a mají tři velké, sytě fialové okvětní lístky a tři menší, bílé okvětní lístky. Květy se objevují na konci léta a trvají až do podzimu. Kosatec Kaempferův 'Mimi Müller' je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Nejlépe roste na slunném místě v dobře odvodněné půdě.

Jak pěstovat Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘

Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘ je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Je to vytrvalá bylina s velkými, sytě fialovými květy, které se objevují na jaře. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru a její listy jsou zelené a lesklé. Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘ je nejlépe pěstován ve slunném stanovišti s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Je také důležité, aby byla chráněna před mrazem. Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘ je snadno rozmnožitelný. Můžete ho rozmnožovat semeny, odnožemi nebo dělením trsů. Semena se mohou vysévat na jaře nebo na podzim, ale je lepší je vysévat na jaře, aby se rostlina mohla lépe zakořenit. Odnože se mohou oddělit od mateřské rostliny a zasadit do půdy. Dělení trsů je nejjednodušší způsob, jak rostlinu rozmnožit. Trsy se mohou rozdělit na menší části a ty se pak mohou zasadit do půdy. Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘ je nenáročná rostlina, která je snadno pěstovatelná. Jeho krásné fialové květy dodají vaší zahradě jedinečný vzhled.

Využití Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘

Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘ (Iris ensata 'Mimi Müller') je vysoce dekorativní rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina v zahradách. Jeho velké, lesklé listy a krásné, sytě modré květy jsou lákavé pro oko. Rostlina je také velmi odolná a může růst v různých podmínkách. Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘ může být použit jako okrasná rostlina v zahradách, na záhony nebo dokonce i ve skupinových výsadbách. Může být také použit jako živý plot nebo jako ozdoba okolo bazénů. Jeho krásné květy a listy jsou také vhodné pro řezané květiny. Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘ je také velmi snadno pěstovatelný. Vyžaduje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Rostlina je také odolná vůči chorobám a škůdcům. Je to také nenáročná rostlina, která nevyžaduje mnoho údržby.

Botanický popis

Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘ (Iris ensata 'Mimi Müller') je vytrvalá bylina s krásnými, velkými, sytě modrými květy. Květy mají 6 lístků a jsou uspořádány do 3 párů. Květy se objevují na vysokých, silných, zelených stoncích v období od června do července. Listy jsou dlouhé, úzké a tmavě zelené. Rostlina může dosahovat výšky až 1,2 metru. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen mírnou zálivku a je vhodná pro výsadbu do skupin nebo do řad.

Původ a rozšíření Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘

Kosatec Kaempferův „Mimi Müller“ (Iris ensata 'Mimi Müller') je hybridní druh kosatec, který byl vyšlechtěn v Německu v roce 1994. Tento hybrid je kříženec mezi Iris ensata a Iris sibirica. Jeho jméno pochází od německého botanika, který ho vyšlechtil, Dr. Mimi Müller. Kosatec Kaempferův „Mimi Müller“ se pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nádhernou barvu a velké květy. Rostlina má velké, sytě fialové květy s bílými skvrnami. Květy se objevují na vysokých, silných stoncích, které mohou dosáhnout až 1,5 metru. Rostlina je odolná vůči chladu a může růst v teplých oblastech. Kosatec Kaempferův „Mimi Müller“ je oblíbenou volbou pro zahradníky, kteří hledají nádhernou a odolnou rostlinu. Je to ideální volba pro zahrady s vodními plochami nebo jezírky. Rostlina je také vhodná pro pěstování ve skupinách nebo v řadách.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec Kaempferův ‚Mimi Müller‘