Vyberte stránku

Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘

Latinský název Iris ensata 'Mandarin'

Popis rostliny

Iris ensata 'Mandarin' je druh kosatec Kaempferův, který pochází z Japonska. Rostlina má velké, sytě oranžové květy s černými skvrnami na okraji. Květy se objevují na vysokých, silných stoncích během léta a mohou dosáhnout až 30 cm v průměru. Listy jsou tmavě zelené, dlouhé a široké. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru a je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo jako solitéry. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘

Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘ (Iris ensata 'Mandarin') je velmi dekorativní rostlina, která se vyznačuje svými jasně oranžovými květy. Je to trvalka, která může být pěstována ve většině oblastí USA. Pěstování: Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘ je nejlépe pěstován na slunném místě s dobrou drenáží. Rostlina potřebuje hodně vody, ale nesmí být přelitá. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Můžete použít kompost nebo hnojivo pro trvalky. Šíření: Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘ se může šířit semeny nebo dělením kořenů. Semena se mohou sklízet po odkvětu a vysévat na jaře. Kořeny se mohou dělit na jaře nebo na podzim. Péče: Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘ vyžaduje mírnou péči. Měli byste ho zalévat každý týden, aby byla půda vlhká, ale nikdy přelitá. Můžete také hnojit rostlinu jednou za měsíc. Rostlinu byste měli také pravidelně zastřihávat, aby byla zdravá a silná.

Využití Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘

Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘ (Iris ensata 'Mandarin') je velmi dekorativní rostlina, která se hodí do široké škály zahradních prostředí. Jeho krásné, oranžové květy jsou vysoce dekorativní a mohou být použity k ozdobení zahradních oblastí. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Může být použit k vytvoření zelených stěn, aby se vytvořila útulná atmosféra. Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘ může být také použit jako okrasná rostlina pro vytvoření zelených zón v zahradě. Jeho květy mohou být také použity k vytváření květinových aranžmá.

Botanický popis

Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘ (Iris ensata 'Mandarin') je vytrvalá bylina s dlouhými, přímými, hladkými stonky. Listy jsou zelené, eliptické až vejčité, s bílými žilkami a lesklým povrchem. Květy jsou velké, oranžové až červené, s tmavšími skvrnami na okraji. Květy se objevují od června do srpna. Plody jsou malé, černé tobolky. Rostlina může dosahovat výšky až 1 metr. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných nebo polostinných místech.

Původ a rozšíření Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘

Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘ (Iris ensata 'Mandarin') je hybridní kosatec, který byl vyšlechtěn v Japonsku. Je to jeden z nejkrásnějších druhů kosatců, které se pěstují. Rostlina má velké, sytě oranžové květy s tmavě fialovou skvrnou na středu. Květy se objevují na vysokých, silných stoncích během léta. Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘ je oblíbenou rostlinou pro pěstování v zahradách po celém světě. Jeho krásné květy a odolnost vůči chladu ho činí vhodným pro pěstování v mnoha různých klimatických podmínkách. Rostlina je obzvláště oblíbená v Japonsku, kde je často pěstována v zahradách a parkách. Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘ je také často pěstován v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Jeho krásné květy a odolnost vůči chladu ho činí vhodným pro pěstování v mnoha různých klimatických podmínkách.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec Kaempferův ‚Mandarin‘