Vyberte stránku

Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘

Latinský název Iris ensata 'Blaudom'

Popis rostliny

Iris ensata 'Blaudom' je druh kosatec Kaempferův, který pochází z Japonska. Je to trvalka, která má vysoké stonky s velkými, lesklými listy. Květy jsou velké, bílé až modré barvy se šesti lístky. Květy se objevují na jaře a trvají až do léta. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Je to nenáročná rostlina, která dobře roste ve vlhkých půdách a ve stínu.

Jak pěstovat Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘

Kosatec Kaempferův ‘Blaudom’ je krásná a nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje. Je to vytrvalá bylina s velkými, sytě modrými květy, které se objevují na jaře a trvají až do léta. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -30 stupňů Celsia. Kosatec Kaempferův ‘Blaudom’ můžete pěstovat ve skupinách nebo jako solitérní rostlinu. Nejlépe se daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Kosatec Kaempferův ‘Blaudom’ můžete množit semeny nebo dělením trsů. Semena se sází na jaře do půdy, kde by měla zakořenit během několika týdnů. Dělení trsů se provádí na jaře nebo na podzim. Trsy se rozdělí na menší části a každá část se vysadí do samostatného květináče. Kosatec Kaempferův ‘Blaudom’ je odolný vůči škůdcům a chorobám. Může být však napadán houbovými chorobami, jako je například fusarium. V takovém případě je nutné postižené části rostliny odstranit a použít fungicidní postřik.

Využití Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘

Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘ (Iris ensata 'Blaudom') je krásná, velmi dekorativní rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to trvalka, která má velké, sytě modré květy s bílými skvrnami a listy, které jsou tmavě zelené. Rostlina je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což jí činí skvělou volbou pro zahradníky. Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘ je skvělou volbou pro zahradníky, kteří hledají něco, co bude přidávat barvu a texturu do jejich zahrad. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit krásnou a barevnou zahradu. Rostlina je vhodná pro výsadbu v skupinách nebo jako solitéra. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit kontrast mezi světlými a tmavými barvami. Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘ je také skvělou volbou pro ty, kteří hledají rostlinu, která bude přidávat zábavu a zajímavost do jejich zahrad. Květy jsou velmi atraktivní a mohou být vystaveny na oslavách nebo jiných událostech. Rostlina je také skvělou volbou pro ty, kteří hledají rostlinu, která bude přidávat zábavu a zajímavost do jejich zahrad.

Botanický popis

Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘ (Iris ensata 'Blaudom') je vytrvalá bylina s dlouhými, tenkými stonky. Listy jsou vejčité až eliptické, tmavě zelené, na vrcholu zašpičatělé a na okraji zubaté. Květy jsou velké, měří až 10 cm v průměru, mají 6 lístků a jsou modrofialové. Květy se objevují v červenci a srpnu. Plody jsou tobolky, které obsahují malé černé semena. Rostlina je nenáročná na půdu a může růst ve vlhkých i suchých oblastech. Je odolná vůči mrazu až do -30°C.

Původ a rozšíření Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘

Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘ (Iris ensata 'Blaudom') je hybridní druh kosatec, který byl vyšlechtěn v Japonsku. Tento druh byl vyšlechtěn v roce 1892 japonským botanikem Kaempferem a jeho jméno pochází z japonského slova pro modrou barvu. Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘ se šíří po celém světě. Je oblíbený pro svou nádhernou modrou barvu a velké květy. Roste dobře ve vlhkých, chladných oblastech, ale může růst i ve středních pásmových oblastech. Může být pěstován v zahradách, parcích a na okrajích lesů. Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘ je oblíbený pro svou nádhernou modrou barvu a velké květy. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována v mnoha různých podmínkách. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 1,5 metru. Květy se objevují od června do srpna a jsou modré nebo fialové.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec Kaempferův ‚Blaudom‘