Vyberte stránku

Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘

Latinský název Iris ensata 'Apollo'

Popis rostliny

Iris ensata 'Apollo' je druh kosatec Kaempferův, který pochází z Japonska. Má velké, sytě modré květy s bílým středem a žlutými skvrnami. Květy se objevují na vysokých, silných stoncích v období od června do srpna. Listy jsou zelené, lesklé a vejčité. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru a je vhodná pro použití v zahradních jezírkách nebo v nádobách.

Jak pěstovat Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘

Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ (Iris ensata 'Apollo') je velmi dekorativní rostlina, která je oblíbená pro svou jedinečnou barvu a strukturu. Je to trvalka, která může být pěstována v zahradách nebo ve sklenících. Tato rostlina má ráda slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Nejlépe se jí daří na mírně kyselé až neutrální půdě. Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ může být pěstován ze semínka nebo z řízků. Semínka by měla být vysetá na jaře do připraveného substrátu. Řízky by měly být odebrány z rostliny v létě a zakořeněny ve vlhkém substrátu. Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitý. Rostlina by měla být zalévána alespoň jednou týdně, aby se udržela vlhkost půdy. Rostlina by měla být také hnojena každé dva až tři týdny po dobu růstu. Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ může být také pravidelně řezán, aby se podporoval jeho růst. Řezání by mělo být prováděno na jaře, aby se odstranily staré a poškozené listy. Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Proto je vhodný pro pěstování v mírných oblastech. Je však nutné chránit rostlinu před silným větrem a mrazem.

Využití Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘

Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ (Iris ensata 'Apollo') je vytrvalá, dekorativní rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina v zahradách. Jeho květy jsou velké a barevné, s bílými, žlutými nebo růžovými prsty. Rostlina může být použita k vytvoření zajímavého pohledu ve vaší zahradě. Může být také použit k vytvoření zeleného pozadí pro jiné rostliny. Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ může být také použit k vytvoření záhonů nebo k vytváření hranic mezi různými částmi zahrady. Jeho listy mohou být také použity k vytvoření zeleného pozadí pro jiné rostliny.

Botanický popis

Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ (Iris ensata 'Apollo') je vytrvalá bylina s krásnými, velkými, sytě modrými květy. Rostlina má dlouhé, tenké, listnaté stonky, které dosahují výšky až 1,2 metru. Listy jsou tmavě zelené, lesklé a vejčité, s bílými žilkami. Květy se objevují na vrcholu stonku v květenství početných květů. Každý květ má 6 okvětních lístků, které jsou sytě modré až fialové barvy. Květy se objevují od června do srpna. Plody jsou tobolky, které obsahují malé, černé semena. Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ je ideální pro pěstování v zahradách, na okrajích cest nebo ve skupinách.

Původ a rozšíření Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘

Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ (Iris ensata 'Apollo') je hybridní kosatec, který byl vyšlechtěn v Japonsku. Tento druh je především oblíbený pro své velké, nádherně barevné květy. Květy mají širokou škálu barev, včetně bílé, růžové, fialové a modré. Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ se dnes pěstuje po celém světě. Je obzvláště oblíbený v zahradách v Severní Americe, Evropě a Japonsku. Rostlina může být také nalezena v některých oblastech Asie a Austrálie. Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ je odolný vůči mrazu a může růst v teplotách až do -30 stupňů Celsia. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve většině typů půd, ale preferuje dobře odvodněnou, hlubokou půdu s vysokým obsahem živin. Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘ může být také pěstován ve vodě.
Katalog » Vodní rostliny » Kosatec Kaempferův ‚Apollo‘